Szukaj

Jarosław Kaczyński wybrany... „Herodem Roku”. Wyprzedził Natalię Przybysz i Barbarę Nowacką

29-12-2016 15:31
Jarosław Kaczyński w czarnym garniturze Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Fundacja Pro-Prawo do Życia po raz trzeci zorganizowała plebiscyt, w którym głosami internautów został wybrany „Herod Roku”. W tym roku bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Działacze pro-life wybierając „Heroda Roku”, wskazują osobą publiczną, która swoją działalnością w danym roku najbardziej przyczyniła się do mordowania nienarodzonych dzieci.

W tym roku nominacje do „wyróżnienia” otrzymały cztery osoby:

  • Jarosław Kaczyński znalazł się na liście kandydatów do tytułu „Herod Roku”, gdyż według autorów plebiscytu to jego decyzja spowodowała odrzucenie przez PiS projektu „Stop aborcji”.
  • Piosenkarka Natalia Przybysz „wsławiła” się opowieścią o dokonanej przez nią aborcji i tłumaczeniem, że usunęła swoje dziecko, „gdyż miała za małe mieszkanie” i „nie chciała wracać do pieluch”.
  • Barbara Nowacka otrzymała nominację za projekt ustawy „Ratujmy Kobiety”, który Fundacja Pro-Prawo do Życia jednoznacznie określiła jako „morderczy”.
  • Prof. Romualda Dębskiego został uwzględniony na liście kandydatów za to, że oczerniał inicjatywę „Stop aborcji” oraz „zdehumanizował słownie dziecko z in vitro, twierdząc, że z powodu wad wrodzonych należy je zabić”.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński oglądał „Ucho prezesa”. Miał tylko jedno zastrzeżenie [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zdeklasował „konkurencję”, otrzymując w internetowym głosowaniu 43%, na drugim miejscu znalazła się Natalia Przybysz (24%), na trzecim Barbara Nowacka (21%), prof. Dębski na czwartym z wynikiem 12%. W głosowaniu wzięło udział 820 internautów.

W ubiegłym roku „zaszczytny” tytuł „Heroda Roku” przypadł prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. W 2013 r. zwycięzcą został premier Donald Tusk.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński ocenia „Ucho Prezesa”. Przy okazji „zdradza sekrety” swoich kotów [WIDEO]

Podziel się