Szukaj

Joanna Scheuring-Wielgus próbuje wyjaśnić podstawy ustroju RP. Próbuje… [WIDEO]

18-07-2017 14:06
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. Robert Kwit / twitter / screen Twitter
Podziel się

Do chóru tzw. autorytetów, protestujących przeciwko dokonywanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie, postanowiła dołączyć posłanka Nowoczesnej. Jej „wyjaśnienia” przyczyn protestu jak zwykle odznaczają się błyskotliwością.

Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa, zmiana ustroju sądów powszechnych, w końcu procedowana właśnie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym – to zmiany w polskim sądownictwie, których wprowadzaniu ostro sprzeciwia się opozycja.

Politycy opozycji, wspierani przez mainstreamowi media i tzw. autorytety, apelują do protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. Przytaczają opinie, według których wprowadzane zmiany w prawie to „zamach na demokrację” i „koniec trójpodziału władzy”.

Koniecznie przeczytaj: Opozycja po decyzji prezydenta w grobowym nastroju. Miny posłanek Nowoczesnej niezwykle wymowne [WIDEO]

Czytaj też: Gorąco w Sejmie. W roli głównej posłowie Nowoczesnej [WIDEO]

Frekwencja na antyrządowych manifestacjach – mówiąc oględnie – pozostawia jednak sporo do życzenia. Być może dlatego, że statystyczny Kowalski nie bardzo rozumie prawne zawiłości politycznego sporu o sądownictwo.

Z pomocą pospieszyła niezawodna Joanna Szeuring-Wielgus. Podczas niedzielnej (16.07) manifestacji przed Sądem Najwyższym posłanka Nowoczesnej próbowała wyjaśnić, jakie są podstawy ustroju RP i dlaczego dokonywane przez PiS zmiany uważa za zamach na wolność. Próbowała…

Wolność człowieka jest wtedy, kiedy jest trójpodział władzy – wyjaśniała z przejęciem. – Kiedy władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza… hmmmm… po prostu jest.

Tak jasne wytłumaczenie istoty politycznego sporu wokół sądownictwa nie przyszłoby do głowy największym prawniczym i konstytucyjnym autorytetom. Wyjaśnienia posłanki Nowoczesnej na pewno trafiły do rzeszy obywateli, co potwierdza ogromna popularność, jaką cieszy się w sieci nagranie jej wypowiedzi. Tylko, sądząc po komentarzach, odbiór jest nieco inny, niż zakładała posłanka…

Warto przeczytać: Grzegorz Schetyna niechcący potwierdził, że opozycja próbowała dokonać zamachu stanu [WIDEO]

Podziel się