Szukaj

Nergal znów wywołał skandal. Podczas wykonywania piosenki znieważył Jezusa. Zdecydowana reakcja szefa MSWiA i posła PiS

09-03-2018 12:43
Nergal Fot. black.stilettos / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W czwartek kontrowersyjny wokalista Adam Darski Nergal, na co dzień lider zespołu Behemoth znów wywołał prawdziwy skandal. Otóż opublikował on na swoim facebookowym profilu nagranie, na którym widać, jak śpiewa dziecięcą piosenkę, trzymając przy tym mikrofon zbudowany ze sztucznego penisa z przymocowaną do niego figurką Jezusa. Na tą prowokację stanowczo zareagowali politycy PiS-u.

Nagranie opublikowane przez Adama Darskiego skomentowali m. in. obecny szeg MSWiA, Joachim Brudziński oraz poseł PiS-u Dominik Tarczyński. Pierwszy z nich w zamieszczonym tweecie stwierdził, że takie zachowania jedynie potwierdzają, że lewicowe elity potrafią jedynie atakować chrześcijan:

Zachowanie Nergala (niech przyklei gwiazdę Dawida albo wizerunek Mahometa jak taki 'kozak') jest takie, jakie całe te nasze żałosne lewackie 'elyty'. Pluć na chrześcijańskie symbole mogą bezkarnie bo sądy i ks. Boniecki z Bp Pieronkiem zawsze wezmą ich w obronę. Do czasu!

Koniecznie przeczytaj: Dominik Tarczyński drwi z Rafała Trzaskowskiego – polityk PO skarżył się komisarzowi UE na praworządność w Polsce, ten go jednak zlekceważył [wideo]

Czytaj też: Ostra wypowiedź o Cimoszewiczu w programie na żywo: „Syn komunistycznego bydlaka, który zażądał piwnicy, aby znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi” [WIDEO]

W następnym wpisie będącym jednocześnie odpowiedzią na pytanie o utworzenie komisji do ścigania postaw antychrześcijańskich zapewnił, że Międzyresortowa Komisja Do Ścigania Faszyzmu, Ksenofobi, Homofobii, Zachowań Rasistowskich i Wykluczeń Mniejszości pracuje nad rozwiązaniami prawnymi chroniącymi przed kolejnymi podobnymi incydentami:

Przecież właśnie owocem prac zespołu ma być wypracowanie propozycji takich zmian w  obowiązującym prawie, aby państwo nie było bezradne w walce zachowaniami inspirowanymi nienawiścią. A tak odczytuję postawę przyjaciela ks.Bonieckiego, jako postawę nienawiści do chrześcijan.

Z kolei poseł PiS-u Dominik Tarczyński zareagował znacznie bardziej dosadnie. Na swoim faceebokowym profilu napisał, że złoży zawiadomienie do prokuratury: 

Pomogłem Decpitated wyjść z więzienia bo byli niewinni. Niewinni obywatele Polski. Pomogę nergalowi pójść do więzienia bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury. Chciał sławy „na skandal” to ja mu ją dam.

Warto przeczytać: Kłamliwy tekst „Washington Post” o współudziale Polaków w Holocauście. Mocna odpowiedź polskiego polityka, który składa dziennikarzom propozycję

Podziel się