Szukaj

Jest odpowiedź policji ws. wejścia do biura poselskiego Liroya-Marca

06-11-2016 14:40
Piotr Liroy-Marzec - poseł, raper Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Policja z Kielc opublikowała oficjalne stanowisko w sprawie wizyty funkcjonariuszy w biurze poselskim Piotra Liroya-Marca. Oświadczono w nim, że podjęte przez policję działania „nie były prowadzone na polecenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak też Komendanta Głównego Policji”.

Przypomnijmy, że w piątek w Sejmie Liroy-Marzec mówił o incydencie, do którego doszło w czwartek 3 października. Poseł ujawnił, że do jego biura weszła policja, która dopytywała o organizację przez Kukiz’15 wyjazdu na Marsz Niepodległości. Polityk dodał, że funkcjonariusze poinformowali go, że podejmują takie działania, bo „Warszawa kazała”. Liroy twierdził, że policjanci nie pokazali mu legitymacji służbowych. Więcej na ten temat tutaj: Do biura poselskiego Liroya weszła policja. Chodzi o Marsz Niepodległości. ,,Mamy do czynienia z szykanami” [WIDEO].

Koniecznie przeczytaj: Niesamowite zaproszenie na Marsz Niepodległości 2016 [WIDEO]

Czytaj też: Oficjalna odpowiedź Andrzeja Dudy ws zaproszenia na Marsz Niepodległości

Z wydanego teraz przez kielecką policję oświadczenia wynika, że policjanci na własną rękę złożyli wizytę u Liroya w ramach zbierania informacji przed Marszem Niepodległości. Nie była to więc decyzja ani ministra Mariusza Błaszczaka, ani Komedy Głównej Policji. W oficjalnym stanowisku napisano też, że według relacji funkcjonariuszy, pokazali oni swoje legitymacje służbowe, wyjaśnili cel wizyty, a rozmowa z posłem „przebiegała spokojnie”.

Mając na uwadze konieczność prawidłowego zabezpieczenia centralnych obchodów Święta Niepodległości, zaplanowanych na dzień 11 listopada 2016 roku na terenie Warszawy, policjanci diagnozują zagrożenia jakie mogą wystąpić na terenie stolicy, jak również na trasach dojazdu na uroczystości. Wiąże się to z troską o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających do Warszawy oraz zapewnieniem im bezproblemowego dojazdu i powrotu oraz miejsc parkingowych – napisano na internetowej stronie policji z Kielc.

Warto przeczytać: Trasa Marszu Niepodległości 2016

Podziel się