Szukaj

Jerzy Owsiak zabrał głos ws. wyników wyborów do PE. Skrytykował Polaków, którzy nie poszli do urn [wideo]

30-05-2019 12:23
Jerzy Owsiak Przystanek Woodstock, 2014 r. Fot. Ralf Lotys / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jerzy Owsiak postanowił zabrać głos ws. wyników tegorocznych polskich wyborów do PE. Lider WOŚP nie skupił się na tym, kto zwyciężył, ale na frekwencji, która jego zdaniem była zbyt niska.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w wyborach do Parlamentu w Europejskiego wyniosła 45,68%. Tak rekordowy wynik zaskoczył wielu komentatorów życia politycznego w Polsce.

Jak się okazało, inne zdanie w tej kwestii ma Jerzy Owsiak, który uważa, że frekwencja była zdecydowania zbyt niska. Szef WOŚP w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych nie krył swojego zawodu:

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak skazany przez sąd za znieważenie i zniesławienie blogera Matka Kurka

Czytaj też: To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory. Po prostu miała to gdzieś. Jest to nieprawdopodobne do przyjęcia w moim sercu, w mojej głowie. Jest to rzecz niebywała, że my – wolny naród, który samemu wybiera to, co mu najbardziej odpowiada, w większości, czyli w ponad połowie swojej mocy, siły i bytu rezygnuje z tej możliwości.

- mówił Lider WOŚP.

Następnie dodał:

Wstyd, obciach, coś po prostu niepojętego! Wstydźcie się wszyscy ci, którzy nie poszliście na wybory. I nie ma tu żadnej wymówki: nie ma na kogo głosować, nie chciałem, to, siamto, owamto. No właśnie od tych wyborów zależy to, czy później to wieczne narzekanie będzie miało sens. Wybieramy my, nikt za nas. To były demokratyczne wybory: prawdziwe, uczciwe i taka jest wola narodu. Niestety, mniejszej części. Tak być nie powinno.

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Oto, co ogłosił Jerzy Owsiak tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza. „Szczyt hipokryzji” [wideo]

Podziel się