Szukaj

Jazda BOR za PiS a za PO. Poseł Platformy kontra dziennikarz TVP. Jaki wniosek? [WIDEO]

20-02-2017 09:45
Przejazd BOR - PiS Fot. Jan Grabiec / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po wypadku premier w Oświęcimiu rozgorzała dyskusja m.in. o to, czy BOR, wożąc polityków, nie łamie niepotrzebnie przepisów drogowych i nie stwarza zagrożenia na drodze. Poseł Platformy, chcąc udowodnić niebezpieczną jazdę kolumny rządowej, opublikował krótki filmik, co spotkało się z szybką ripostą jednego z dziennikarzy TVP.

Na filmiku opublikowanym na Twitterze przez posła PO Jana Grabca widzimy kolumnę rządową, która w raczej mało odpowiedzialny sposób wyprzedza „na trzeciego” na drodze ekspresowej S1 koło Żywca. Polityk Platformy skomentował nagranie ironicznym podpisem: Uważajcie na siebie podczas wyjazdów na ferie.

Koniecznie przeczytaj: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Czytaj też: Pędząca kolumna BOR, a za nią… czerwone Seicento. Skojarzenia raczej oczywiste [WIDEO]

Bardzo szybko odpowiedział mu dziennikarz TVP Info Samuel Pereira, który z kolei zamieścił przejazd BOR-u eskortującego polityków w 2013 r., czyli za rządów PO-PSL. Kolumna składająca się z dziewięciu pojazdów pędziła środkiem drogi krajowej nr 7, mając po obu stronach drogi jadące auta. Pan pisze: „uważajcie na siebie”? Pierwszy filmik z brzegu. 2013 r. Przejazd rządowej kolumny – skomentował Pereira na Twitterze.

Jak widać, niezależnie od tego kto rządzi, niebezpieczne przejazdy BOR-u stwarzają zagrożenie dla zwykłych użytkowników dróg. Trzeba podkreślić, że funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wykonują polecenia przełożonych i szybka jazda jest najczęściej wynikiem presji ze strony politycznych VIP-ów, których przewożą.

Może więc zamiast udowadniać sobie nawzajem, kto kiedy gorzej jeździł, czas coś wreszcie z tym zrobić? Zwłaszcza, że temat BOR stał się ostatnio wyjątkowo „na topie”. Wystarczy spojrzeć na ostatnie okładki niektórych tygodników.

Warto przeczytać: Rządowe kolumny… pieszych za PiS i za PO [WIDEO + FOTO]

Podziel się