Szukaj

Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

13-03-2017 15:56
Jarosław Kaczyński w czarnym garniturze Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezes PiS na konferencji prasowej, odpowiadając na spekulacje prasowe związane z ewentualną współpracą z szefową Frontu Narodowego, stanowczo zdementował pogłoski o zamiarach wyjścia Polski z UE.

Były premier, a obecnie rzeczywisty kreator życia politycznego w Polsce, zdementował doniesienia prasowe, w których podkreślano możliwość zawarcia antyeuropejskiej koalicji z Frontem Narodowym. Polityk powołał się na sondaże, z których wynika, że większość społeczeństwa opowiada się za dalszym uczestnictwem Polski w strukturach europejskich. W ten sposób prezes PiS przeciął spekulacje, które zaczęły się pojawiać w sferze publicznej, gdzie artykułowano możliwość zmiany nastawienia tej partii do UE.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Czytaj też: Kaczyński do Schetyny w Sejmie: Stale nam mówiliście: „wygrajcie wybory”. No to wygraliśmy [WIDEO]

Deklaracja Kaczyńskiego nie oznacza jednak, że poparcie prezesa PiS dla idei integracji europejskiej jest bezwarunkowe. Polityk oświadczył bowiem, że:

 [..] jeśli chodzi o wyjście Polski z UE to temat, który nie dotyczy realnej rzeczywistości, ale jest poręczny do atakowania rządu.

Spekulacje medialne zostały więc wykorzystane przez Jarosława Kaczyńskiego również do obrony rządu Beaty Szydło, który znalazł się w trudnej sytuacji pod względem propagandowym, gdy Donald Tusk został ponownie szefem Rady Europejskiej.

Warto przeczytać: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Podziel się