Szukaj

Lider partii Wolność zabrał głos ws. marszu równości. „Gdyby zoofile chcieli zrobić marsz z kozami, to byłby protest” [wideo]

04-09-2018 16:51
Janusz Korwin-Mikke Fot. CEPERolkV4 / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Politycy z szczecińskiego oddziału partii Wolność zaproponowali, aby zakazać marszu równości. Ich pomysł spotkał się z różnymi opiniami wśród działaczy należących do tego ugrupowania. Głos w tej sprawie zabrał również sam lider Janusz Korwin-Mikke.

Już na początku nagrania Korwin-Mikke stwierdza, że w środowisku wolnościowym pojawiły się wątpliwości, czy politycy z szczecińskiego odziału partii postąpili słusznie, krytykując marsz równości i domagając zakazu jego organizowania. Następnie dodaje:

Odział miał rację. Czym innym jest procesja czy parada wojskowa, a czym innym jest parada, która budzi obrzydzenie części ludności. Gdyby zoofile chcieli zrobić marsz z kozami, to byłby protest. Gdyby chodziło o marsz heteroseksualny, też byłbym przeciwko. (...) Sprawy seksualne załatwia się w łóżku, choć akurat z kozą nie w łóżku, ale w każdym razie prywatnie. (...) Absolutnie nie ma żadnego zagrożenia dla wolności. (...) Ci ludzie z marszu równości chcą zniszczyć porządek społeczny, a ja mam do niego zaufanie, bo istniał kilka tysięcy lat.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke otrzymał zaproszenie na… Paradę Równości. Postanowił odpowiedzieć

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke gościem TVP. Polityk musiał tłumaczyć się z wypowiedzi sprzed… półtora roku [wideo]

W dalszej części wypowiedzi wyjaśnia, że marsz równości nie ma nic wspólnego z walką o wolność, ale jest po prostu prowokacją.

Wolność dla jednostek to jest jedna para kaloszy, a naruszenie praw osób, które mogą mieć inne upodobania jest czymś niedopuszczalnym.

Na koniec Korwin-Mikke stwierdza, że tego rodzaju sprawy nie należą do najistotniejszych.

Ale czy to jest sprawa taka ważna? Ostatecznie jak ktoś nie chce tego oglądać, to nie musi na tej ulicy przebywać i też jakoś się przeżyje.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w niedzielę kilku młodych mężczyzn dosadnie wyraziło swój sprzeciw wobec 1. Marszu Równości w Szczecinie - „Szczecin Pride Festival”, który odbędzie w połowie września br. (Więcej: „Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo].

Warto przeczytać: W Szczecinie próbowano zablokować Marsz Równości. Interweniowała policja. Zatrzymano 20 osób [wideo]

Podziel się