Szukaj

Janusz Korwin-Mikke gościł w autorskim programie Popka. Głównymi tematami rozmowy były: legalizacja narkotyków oraz podatki [WIDEO]

13-12-2017 13:06
Wywiad z Januszem Korwinem-Mikke Fot. KrólAlbaniiTV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno Janusz Korwin-Mikke gościł w programie „Stodoła Popka, czyli koniec Internetu”, będącym autorskim projektem znanego rapera i zawodnika MMA. Podczas przeprowadzonego wywiadu, lider partii Wolność wypowiedział się m.in. na temat legalizacji narkotyków, a także ocenił obecny polski system podatkowy.

Szef partii Wolność został zapytany m.in. o swój stosunek do zalegalizowania marihuany. Wówczas odpowiedział:

Ja nie jestem zwolennikiem legalizacji marihuany. Tylko jestem za tym, by nie iść w żaden urząd, który może legalizować lub delegalizować cokolwiek. Jeżeli ktoś chce sobie coś zażywać, jeść, pić, palić, nawet jak muchomory chce sobie jeść, to niech ma prawo to jeść. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Jeżeli ktoś chce coś jeść to niech sobie je.

Koniecznie przeczytaj: Czy powinno się zburzyć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? Janusz Korwin-Mikke zaproponował interesujące rozwiązanie

Czytaj też: Ogromna kara dla Janusza Korwin-Mikkego za spoliczkowanie Michała Boniego podtrzymana. Wyrok jest prawomocny

Prowadzący program dalszą część rozmowy skierował na temat twardych narkotyków. Jego rozmówca wyraził taką oto opinię:

Ja mam osobiście bardzo negatywny stosunek do nich, ale to, że ja czegoś nie lubię, to nie znaczy, że ktoś inny nie ma prawa tego lubić. Z punktu widzenia społecznego, ludzie którzy ćpają narkotyki twarde, dzielą się na dwie grupy. Na ludzi, którzy umieją je zażywać. Raz w tygodniu czy dwa razy w tygodniu. A są także tacy którzy niestety potem umierają.

Janusz Korwin – Mikke podczas wywiadu wypowiedział się również na temat funkcji i celów podatków:  

Podatki mają trzy cele. Pierwszy, który jest normalny to podatek na wojsko, policję, prezydenta. To jest normalne, to trzeba utrzymać. Drugi podatek, który jest niedopuszczalny. Czyli, żeby zabrać Panu a dać mnie albo odwrotnie, to tak zwana funkcja redystrybucyjna podatków. Trzecia funkcja podatku to funkcja regulacyjna. Państwo podatkami chce robić koła kwadratowe. To wtedy opodatkuje koła okrągłe a kwadratowych nie i wtedy ludzie robią koła kwadratowe. Te dwie funkcje są niedopuszczalne.

Przypomnijmy, że niedawno Popek Monster zapowiedział swój start w nadchodzących wyborach. Co prawda nie ujawnił o jakie stanowisko będzie się ubiegał, jednak potwierdził, że będzie kandydował właśnie z list partii Wolność, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke.

Poniżej cały wywiad z Januszem Korwinem-Mikke:

 

Warto przeczytać: Poseł Kukiz’15 przejdzie do partii Korwina? Jakubiak odpowiada na doniesienia mediów [WIDEO]

Podziel się