Szukaj

Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

08-03-2017 12:52
Janusz Korwin-Mikke w Sejmie Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezes partii Wolność odniósł się do komentarzy związanych z jego ostatnimi wypowiedziami w Europarlamencie na temat kobiet i wysokości wynagrodzenia, jakie powinny otrzymywać. Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, jak należy interpretować jego słowa.

Przypominam, że feministki nieustannie podnoszą problem, że kobiety zarabiają w Unii o 16 proc. mniej od mężczyzn". Nie wspominają przy tym, że pracują znacznie krócej od mężczyzn, pracuje ich znacznie mniej - a pobierają 70 proc. Funduszu Emerytalnego (bo żyją znacznie dłużej...). Oczywiście gadanina o "średnich" jest idiotyzmem: "średnia kobieta" (ani "średni mężczyzna"...) nie istnieją - więc nie mogą się obrażać. A każda normalna kobieta i każdy normalny mężczyzna zarabiają tyle, ile dyktuje rynek pracy - co na ogół zależy od kwalifikacji, a nie od płci! - stwierdził Korwin-Mikke.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke w „Skandalistach”. Ostre starcie z Joanną Seneszyn [WIDEO]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

W dalszej części swojego tekstu polityk w dosadnych słowach odpowiedział socjalistce z Hiszpanii, która skrytykowała go w Europarlamencie.

Zostałem Czarnym Charakterem - nie tylko na Polskę, nie tylko na Europę, ale i na obydwie Ameryki - bo tow. Iratxe García Pérez jest CEPką z grupy socjalistów nie tylko d***kratycznych, ale jeszcze i Postępowych. Krótko pisząc: jest feministką, czyli idiotką - podsumował polski eurodeputowany.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke w formie. „Kapitalista to straszny człowiek” [WIDEO]

Podziel się