Szukaj

Krystyna Janda w kuriozalny sposób skomentowała konflikt z Izraelem. Internauci bezlitośni

18-02-2019 22:42
Krystyna Janda, odwołanie szczytu V4 w Jerozolimie Fot. whoismargot / tvnpl / pixabay / YouTube / screen
Podziel się

Skandaliczne wypowiedzi izraelskich polityków i związane z tym odwołanie szczytu V4 w Jerozolimie to najbardziej komentowane wydarzenia dnia. Do sprawy odniosła się nawet aktorka Krystyna Janda. Jej ocena sytuacji nie została jednak zbyt przychylnie odebrana przez internautów.

Pogorszenie relacji polsko-izraelskich wywołała najpierw wypowiedź premiera Benjamina Netanjahu, a potem szefa dyplomacji Israela Katza, który stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” oraz przekonywał że, „wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu”.

Rzad Izraela nie przeprosił za te wypowiedzi, w związku z czym premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wycofaniu udziału polskiej delegacji ze spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Ostatecznie szczyt odwołano.

Koniecznie przeczytaj: Szczyt V4 w Izraelu nie odbędzie się. „Decyzję podjęła cała Grupa Wyszehradzka” [wideo]

Czytaj też: Kolejna skandaliczna wypowiedź członka izraelskiego rządu: „Wielu Polaków miało udział w zbrodniach na Żydach”

Decyzja polskiego rządu nie spodobała się Krystynie Jandzie, która radziła, jak powinniśmy w tej sprawie postąpić.

Polska nie pojedzie na szczyt do Izraela żeby przypieczętować opinię o nas. Zamiast z uśmiechem i przyjaźnią zrozumieć że zdarzają się błędy i wpadki, potwierdzimy

- napisała na Facebooku aktorka.

Taka ocena sytuacji nie spodobała się większości komentujących, nawet osobom nie sympatyzującym z PiS.

Poniżej kilka komentarzy:

Nie zgodzę się z Panią chociaż nie jest fanem PiS. To akurat bardzo dobra decyzja. Nie można udawać że pada deszcz jak ktoś pluje nam w twarz.

Nie sądzę aby to była wpadka. I mimo niechęci do obecnego rządu uważam akurat tą decyzję za adekwatną to słów kierowanych do polskiego społeczeństwa.

Izrael to juz nie powinien z takim samym "uśmiechem i przyjaźnią przeprosić i przyznać, że zdarzają się błędy i wpadki"???

Należy przypominać zydom ich udział w unicestwianiu własnego narodu, kolaboracji z Niemcami, granatową policję, którą to oni tworzyli w getcie, własne dzieci, które zostawiali na Umschlagplatz na pewną smierć, zeby ocalić siebie. I wreszcie zasilanie szeregów SB i kasty prokuratorskiej w komunistycznej Polsce, wydawanie wyroków śmierci na polskich bohaterów. Widze, ze ma Pani sporo wielbicieli, może zajmie sie Pani rozprowadzaniem tej wiedzy? Forma dowolna. Przynajmniej będę wiedziała, na co idą moje pieniądze, może odzyska Pani ślad szacunku wśród Polaków

Warto też zauważyć, że wpis aktorki zyskał jedynie kilkadziesiąt polubień, mimo iż profil artystki obserwuje ponad 361 tysięcy użytkowników.

Warto przeczytać: Izrael nie zamierza przepraszać Polski. Premier Morawiecki podjął decyzję ws. szczytu V4 [wideo]

Podziel się