Szukaj

Groteskowa wypowiedź Jandy o „międzynarodowych” i „nabrzmiałych” problemach kobiet [WIDEO]

28-02-2017 16:58
Aktorka Krystyna Janda, 2012 Fot. Ja Fryta / wikipedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Krystyna Janda, która była gościem audycji „Światopogląd” w radiu TOK FM, mówiła o swoim poparciu dla kolejnego protestu feministek, który ma się odbyć 8 marca w Dzień Kobiet.

Według aktorki kolejna manifestacja jest potrzebna, ponieważ są „zagrożone prawa kobiet”. Rozentuzjazmowana Janda podkreśliła, że wyjątkowo podoba się jej „międzynarodowy” charakter szykowanego protestu.

Mi się najbardziej podoba, że to będzie międzynarodowy strajk kobiet. Tych tematów jest bardzo dużo. Tam się krzyżuje wiele nabrzmiałych problemów, problemów kobiet na całym świecie – aktorka mówiła, która cała się trzęsła.

Koniecznie przeczytaj: Feministki NIE zapraszają na Czarny Protest 8 marca. „Nie przychodź” [WIDEO]

Czytaj też: Feministki organizują kampanię społeczną z udziałem Grodzkiej [WIDEO]

Manifestacja w ten symboliczny dzień – święta kobiet - musi mieć znaczenie. Niemożliwe, żeby nie miała – w dramatycznym tonie dodała Janda, która chwilę później feministyczne czarne marsze porównała do przyjazdu… papieża.

Polacy zrozumieli jak to jest, kiedy przyjechał pierwszy raz do Polski Jan Paweł II. I kiedy tylu ludzi przyszło, rozejrzało się dookoła i zobaczyli, jak jest ich dużo – zaczęła.

Potrzebujemy takiego momentu, żebyśmy wszyscy stanęli razem i zobaczyli, ilu nas jest – z wyjątkowo emocjonalnym zaangażowaniem przekonywała Janda, która zaczęła mówić o różnych „przekłamaniach”.

Trzeba zrozumieć, ile kobiet nas jest, które chcą wolności i swoich praw. Kobiet, które nie chcą, by traktować je jak głupsze, nienormalne, jak torebkę na nasienie – ciągle gestykulując, podsumowała wyjątkowo przejęta aktorka.

Warto przeczytać: Agresywne zachowanie feministki na manifie po pytaniu od dziennikarza [WIDEO]

Podziel się