Szukaj

Najmocniejszy przekaz św. Jana Pawła II? Lewicowe media tak chętnie o nim zapominają [WIDEO]

02-04-2017 23:13
Jan Paweł II Fot. Lubię słuchać Jana Pawła II / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – mówił św. Jan Paweł II w czasie homilii w Kaliszu 4 czerwca 1997 roku. Przekaz polskiego papieża, który tak chętnie negowany jest przez środowiska lewicowe, warto przypomnieć.

Dzisiaj mija 12 rocznica śmierci św. Jan Paweł II. Wśród wspomnień o wielkim Polaku warto przytoczyć też głoszone przez niego słowa. Ważnym przekazem jest ten mówiący o obronie życia – od poczęcia do momentu naturalnej śmierci. Słowa polskiego papieża, ale także i jego następców, którzy również jednoznacznie potępili aborcję i eutanazję, są wyjątkowo niewygodne dla lewicowych mediów, tak chętnie promujących „czarne protesty” czy inne przejawy kultu cywilizacji śmierci.

Koniecznie przeczytaj: 12 lat temu odszedł św. Jan Paweł II. Jego pielgrzymki do Polski odmieniły nasz kraj [WIDEO]

Czytaj też: Kto wygrałby w II turze wyborów prezydenckich? Andrzej Duda czy Donald Tusk? Zaskakujące wyniki sondażu

Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. [Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości.] Potrzebna jest więc powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia.

Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Dlatego tak ważne jest budowanie „kultury życia”: tworzenie dzieł i wzorców kulturowych, które będą podkreślały wielkość i godność ludzkiego życia; zakładanie instytucji naukowych i oświatowych, które będą promowały prawdziwą wizję osoby ludzkiej, życia małżeńskiego i rodzinnego; tworzenie środowisk wcielających w praktykę codziennego życia miłość miłosierną, którą Bóg obdarza każdego człowieka, zwłaszcza cierpiącego, słabego i ubogiego, [nienarodzonego].

Miarą cywilizacji - miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury - jest jej stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej – mówił Jan Paweł II w Kaliszu.

Warto przeczytać: Wpadka posła PO. Chciał skrytykować nową rzeczniczkę MON, ale zapomniał o jednej rzeczy… [FOTO]

Podziel się