Szukaj

Poseł PO mówił o polskich zbrodniarzach. Wtedy padło niewygodne pytanie. Zapytano go o Żydów. Reakcja więcej niż wymowna [WIDEO]

04-02-2018 20:34
Jan Grabiec Fot. BAT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej podczas rozmowy z reporterem telewizji „Sumienie narodu TV” opowiadał o polskich przewinieniach podczas II wojny światowej. Gdy dziennikarz zapytał się go o zbrodnie żydowskie, polityk bardzo szybko zmienił narrację, zupełnie zaprzeczając temu, co powiedział chwilę wcześniej.

Jan Grabiec przekonywał, że Polacy również powinni stanąć w historycznej prawdzie. Z tego powodu należałoby przyznać się do tego, że nasi rodacy również dokonywali zbrodni podczas II wojny światowej. Zaznaczył jednak, że więcej było osób, które zachowywały się godnie, jednak mimo to powinniśmy pamiętać o tych, którzy dopuszczali się rzeczy karygodnych.

Wtedy dziennikarz zapytał się o to, czy Grabiec jest świadom zbrodni, których dokonywali Żydzi. Tutaj wypowiedź polityka zdumiewa.

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujące słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jan Grabiec uważa, że Donald Tusk jest jak… Jan Paweł II [WIDEO]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Nie, ja nie chcę w takich rozliczeniach uczestniczyć. Wszystkie te tezy, które mówią o odpowiedzialności Żydów za Holokaust są moim zdaniem podszyte antysemityzmem. Nie można mówić w sposób schematyczny o całym narodziestwierdził Grabiec.

Nagranie poniżej:

Internauci od razu zwrócili uwagę na to, że polityk zupełnie inaczej mówił o Polakach, a inaczej o Żydach. Pod filmem nie brakowało ostrych komentarzy. Poniżej najłagodniejsze z nich.

Poniżej materiał wideo z listą dziesięciu najbardziej znanych Żydów kolaborujących z Niemcami.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Podziel się