Szukaj

Jaki za delegalizacją ONR? Ostra odpowiedź Ziemkiewicza: „Może tę tablicę też Pan każesz wyrwać z muru?” [foto]

19-08-2018 18:27
Patryk Jaki Fot. TV Republika/R. Ziemkiewicz / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Rafał Ziemkiewicz ostro zareagował na słowa Patryka Jakiego, który pytany o pomysł delegalizacji ONR-u powiedział, że „mógłby się pod takim wnioskiem podpisać”. „Niech Pan się walnie w czoło póki czas!” - komentuje publicysta „Do Rzeczy”.

Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, złożył 17 sierpnia do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro wniosek o rozwiązanie Obozu Narodowo-Radykalnego, który określił mianem organizacji faszystowskiej.

O sprawę został zapytany Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że samorządy nie powinny zajmować się sporami ideologicznymi, ale jednocześnie, ku zaskoczeniu wielu osób z prawicy, powiedział, że mógłby poprzeć taką inicjatywę.

Koniecznie przeczytaj: Patryk Jaki w TVN: „Neonaziści zostali zarejestrowani w Polsce za czasów PO” [WIDEO]

Czytaj też: Patryk Jaki ostro podsumował Bronisława Komorowskiego. Dziennikarka w szoku [WIDEO]

Ja mogę się nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to jest sprawa nieistotna z punktu widzenia przyszłości naszego miasta

- powiedział Patryk Jaki.

Ja już szybciej wnioskowałem o delegalizację ruchów faszystowskich w Polsce, m.in. szybciej napisałem wniosek o delegalizację jednego z takich ruchów

- dodał.

Zdziwienia nie ukrywał m.in. Rafał Ziemkiewicz.

Panie ⁦Patryku Jaki⁩, naprawdę palnął Pan, że też jest za delegalizacją ONR?! Może tę tablicę też Pan każesz wyrwać z muru? A szkołom ONR-owca Bytnara „Rudego” zmienić patrona? Może na Geremka?! Niech Pan się walnie w czoło póki czas, zanim zmarnuje co dotąd osiągnął!

- napisał publicysta na Twitterze.

Do wpisu Ziemkiewicz dołączył zdjęcie tablicy upamiętniającej Narodowe Siły Zbrojne walczące w zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim.

Warto przeczytać: Rafał Ziemkiewicz powiedział, jakim człowiekiem jest dla niego Donald Tusk. Publicysta i internauci ostro zareagowali na słowa byłego premiera

Podziel się