Szukaj

Minister przekonywał, że chce legalizacji marihuany leczniczej. Dostał mocną ripostę od dziennikarki

17-01-2017 15:18
Patryk Jaki Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Śmierć Tomasza Kality spowodowała ożywienie dyskusji na temat legalizacji marihuany wykorzystywanej do celów leczniczych. O zmianach w prawie w tym zakresie pozytywnie wypowiedział się Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jego wpis bardzo szybko spotkał się z ripostą jednej z dziennikarek Polsat News.

Marihuanę do leczenia trzeba zalegalizować. Koniec kropka. Moja propozycja z poprzedniej kadencji – recepty ścisłego zarachowania-aktualna – napisał na swoim koncie na Twitterze Patryk Jaki.

Wpis posła PiS i wiceministra sprawiedliwości bez wątpienia związany był ze śmiercią Tomasza Kality, byłego rzecznika SLD, który zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową. Polityk do końca walczył o możliwość legalizacji w Polsce marihuany leczniczej. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Nie żyje Tomasz Kalita. Miał 37 lat.

Koniecznie przeczytaj: Marian Kowalski o incydencie po programie „Skandaliści”. „Pani Gozdyra się nakręciła, wezwała policję” [WIDEO]

Czytaj też: Tomasz Jacyków o stylu Beaty Szydło: „Absolutne mistrzostwo świata i arcydzieło” [WIDEO]

Wpis Jakiego skomentowała dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra:

Jego wpis skomentowała dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra wskazując, jest zdumiona taką deklaracją, ponieważ autorem wpisu jest urzędujący minister. Trzeba legalizować, a nie o tym pisać – zauważyła.

Kolejni polityce PiS zapewniają teraz, że są zwolennikami legalizacji marihuany leczniczej.

My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach – powiedziała dzisiaj Beata Mazurek, rzecznik PiS.

Niestety takie wypowiedzi wydają się mało wiarygodne wobec faktów. Prawo i Sprawiedliwość rządzi już od roku, a w sprawie legalizacji marihuany leczniczej, poza pustymi deklaracjami i nic nie znaczącymi rozmowami, nie udało się zrobić absolutnie nic.

Projekt w tej sprawie złożony przez Kukiz’15 jeszcze w lutym ubiegłego roku utknął podczas prac w sejmowych komisjach. Żadnych zmian w prawie nie spowodował także projekt tzw. ustawy Kality autorstwa SLD.

Warto przeczytać: Poseł PO został zapytany o wykorzystanie zmanipulowanej sceny z „rannym” w spocie swojej partii. To w jaki sposób „odpowiadał” nie najlepiej o nim świadczy… [WIDEO]

Podziel się