Szukaj

Takie zdanie ma Klaudia Jachira na temat śmierci Alfiego Evansa. Aktywistka drwi z osób, które modliły się o życie chłopca [wideo]

30-04-2018 17:38
Klaudia Jachira Fot. BAT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Klaudia Jachira nigdy nie ukrywała swojej niechęci do Prawa i Sprawiedliwości. Gdy media mówiły o sprawie Alfiego Evansa, aktywistce nie podobało się to, że rząd oraz prezydent nawoływali do walki o życie chłopca. Aktorka przygotowała więc specjalne nagranie krytykujące władze.

W niespełna minutowym nagraniu Klaudia Jachira postanowiła skrytykować rząd Prawa i Sprawiedliwości za wspieranie sprawy Alfiego Evansa. Aktorka uważa, że modlenie się za dziecko cierpiące przez nieznaną chorobę jest niestosowne. W dodatku aktywistka  stwierdziła, że śmierć była dla Alfiego najlepszym rozwiązaniem, ponieważ teraz już nie cierpi.

Jachira odniosła się również do protestu matek z niepełnosprawnymi dziećmi. Jej zdaniem to na tych osobach powinien skupić się rząd oraz prezydent. Aktywistka uznała, że wspieranie Alfiego przy jednoczesnym „niedostrzeganiu osób niepełnosprawnych na sejmowym bruku” jest szczytem hipokryzji.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

Oto cała wypowiedź Jachiry:

Co to za kraj, gdzie prezydent, premierka do spraw społecznych i, przede wszystkim, brat numer jeden, nie zauważają osób z niepełnosprawnością na sejmowym bruku, a modlą się i chcą ściągać do Polski dwuletnie dziecko, któremu nieznana choroba zjadła 70 procent mózgu i zabrała wszystkie zmysły. Na jego szczęście, chłopiec odszedł dziś rano i już nie cierpi. Jak myślicie, gdzie jest szczyt hipokryzji dla tego rządu?

Warto przeczytać: Nie żyje Alfie Evans. Ojciec chłopca zostawił poruszającą wiadomość dla wszystkich, którzy wspierali chłopca do samego końca

Podziel się