Szukaj

Jacek Saryusz-Wolski przerywa milczenie. Padają mocne słowa o Tusku

12-06-2017 12:55
Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Fot. European People`s Party / wikipedia / CC BY 2.0
Podziel się

W wywiadzie dla tygodnika „wSieci” euro poseł wyjaśnia, dlaczego zdecydował się kandydować na szefa Rady Europejskiej. Opowiada o kulisach swojego odejścia z Platformy Obywatelskiej. Nie szczędzi krytyki Donaldowi Tuskowi.

Publikacja „wSieci” to pierwsza taka rozmowa Jacka Saryusz-Wolskiego od czasu, kiedy zgodził się być polskim kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej. Rzucenie rękawicy Donaldowi Tuskowi skończyło się odejściem Saryusz-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej.

Teraz polityk wyjaśnia, co nim kierowało.

To był polityczny i moralny sprzeciw wobec zniesławiania Polski, poczynając od wszczęcia procedury z art. 7 przeciw naszemu krajowi przez Komisję Europejską, po dwie rezolucje Parlamentu Europejskiego stawiające fałszywe tezy – mówi euro poseł. I dodaje: A kiedy PO już nie tylko nie pracowała dla Polski, lecz wręcz zaczęła jej szkodzić, zdecydowałem, że odejdę.

Koniecznie przeczytaj: Europoseł jednym wpisem obnażył ignorancję środowisk lewicowych

Czytaj też: Ogórek stanowczo przeciw odwołaniom do UPA. Wolski bagatelizuje banderowskie okrzyki [WIDEO]

Nie szczędzi też ostrych słów pod adresem dawnych kolegów partyjnych. Według Saryusz-Wolskiego, poprzedni rządzący kierowali się oportunizmem i prywatą.

Polityk mówi też o swoim stosunku do Donalda Tuska.

Byłem na sali plenarnej, kiedy Donald Tusk poparł procedurę (przeciwko Polsce-red.). Ta ułańska szarża coś dała Komisji Europejskiej prowadzącą do sankcji przeciw Polsce. Powiedziałem sobie wtedy w myślach: „Co za szmata” – mocno komentuje euro poseł.

I podkreśla, że stracił szacunek do Donalda Tuska.

Warto przeczytać: Cejrowski zszokowany komentarzami internautów po jego wypowiedzi o Tusku w TVP

Podziel się