Szukaj

Niepokojące słowa ministra spraw zagranicznych. O Polsce w Izraelu mówi się źle i… nikt nie zamierza tego zmienić? [WIDEO]

02-02-2018 13:22
Robert Mazurek, Jacek Czaputowicz, rozmowa w RMF FM 02.02.2018 Fot. Rozmowa RMF FM / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pomiędzy Polską a Izraelem trwa ogromna walka informacyjna. Okazuje się jednak, że Polacy nie mają za granicą zbyt dużej siły przebicia. Nawet Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, nie ma pomysłu na poprawę sytuacji.

Gościem radia RMF FM był minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Poruszony został między innymi temat relacji polsko-izraelskich, które w ostatnim czasie uległy znacznemu pogorszeniu. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. 

Robert Mazurek zwrócił Jackowi Czaputowiczowi uwagę na to, że istnieje ogromna dysproporcja w przedstawianiu naszych informacji. Ambasador Izraela w Polsce pojawiła się w wielu polskich mediach tłumacząc stanowisko swojego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Burza po słowach szefa MSZ: „W Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera.(...) Gross jest naukowcem, ustawa o IPN go nie dotyczy”

Czytaj też: Polska ponownie będzie domagać się ekshumacji na Ukrainie. Zbrodnia wołyńska musi być wyjaśniona. „Jesteśmy to winni ofiarom” [wideo]

Tymczasem Polacy nie przebili się w Izraelu ze swoimi racjami. Zdaniem redaktora Mazurka Czaputowicz powinien zająć się polepszeniem tej sytuacji. Oświadczenie ministra było jednak szokujące – polityk przyznał, że nie ma pomysłu na to, co może zrobić.

Warto przeczytać: Będzie pogorszenie relacji polsko-niemieckich? „Niemcy postawiły zrobić ministrem spraw zagranicznych najbardziej aroganckiego...”

Podziel się