Szukaj

Irańczyk dewastował warszawski kościół. Grozi mu długa odsiadka

12-07-2017 11:16
Kościół, nawa, ławki
Podziel się

Obywatel Iranu, który dopuścił się wandalizmu wobec jednego z kościołów na Mokotowie, decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna zatrzymał się przed jedną z warszawskich świątyń jezuickich i bez powodu zaczął kopać w okno budynku. Wartość poczynionych przez niego strat to około 2 tysiące złotych.

Policjanci byli na miejscu kilka minut później. Szybko ustalili rysopis wandala: wysoki mężczyzna w średnim wieku o śniadej skórze.

Sprawca został szybko zatrzymany kilka ulic dalej, świadkowie zdarzenia rozpoznali w nim wandala. Okazał się nim być 37-letni obywatel Iranu. Policja musiała sama ustalić jego pochodzenie, ponieważ mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu tożsamości.

Koniecznie przeczytaj: Świetny spot Legii z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego [WIDEO]

Czytaj też: Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

Zatrzymany, decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa, został aresztowany na 3 miesiące. Za kratkami będzie czekał na dalsze sądowe rozstrzygnięcia. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: Donald Trump już w Polsce. Nagrania z lądowania Air Force One i przywitania z polską delegacją [WIDEO]

Podziel się