Szukaj

Znowu głośno o sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Interwencję podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

20-09-2017 16:30
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro napisał do prokuratora generalnego w Egipcie list, w którym prosi o szybkie przekazanie dokumentacji, związanej ze sprawą zagadkowej śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk, między innymi z wynikami sekcji zwłok zmarłej Polki.

Mimo iż Magdalena Żuk zmarła w Egipcie w kwietniu, nadal nie wiadomo, co było przyczyną jej zagadkowej śmierci w szpitalu w Marsa-Alam. Śledztwo w sprawie nadal jest prowadzone zarówno przez stronę polską, jak i egipską, jednak do tej pory tamtejsi śledczy nie przekazali pełnej dokumentacji. Polski prokurator i patomorfolog, po interwencji Zbigniewa Ziobry, zostali dopuszczeni do udziału w sekcji zwłok w Egipcie, ale nie dostali wyników badań.

Koniecznie przeczytaj: Dżihadysta nagrał własną śmierć. Uniknął pierwszego pocisku. Za drugim razem już nie miał tyle szczęścia [WIDEO]

Czytaj też: Oburzająca interwencja brzeskiej policji. Zepsuli parze młodej wesele, bo… uciekł im motocyklista [WIDEO]

Jeszcze w maju 2017 r. polscy prokuratorzy zwrócili się do prokuratury egipskiej z wnioskiem o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej, a w szczególności o przekazanie pełnej dokumentacji wyników sekcji zwłok zmarłej, badań specjalistycznych, a także dokumentacji medycznej Magdaleny Żuk ze szpitali w Port Ghalib i w Hurghadzie. Ponawiane wielokrotnie prośby polskiej prokuratury o te materiały pozostają bez odpowiedzi ze strony prokuratury w Egipcie. Dokumentacja, o której przekazanie polska prokuratura wnioskuje w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, jest bardzo istotna, ponieważ warunkuje dalsze skuteczne prowadzenie śledztwa w Polsce – zwraca uwagę Ziobro w liście skierowanym do egipskiego prokuratora generalnego.

Mając na uwadze dobrą dotychczas współpracę egipsko-polską w sprawach karnych, uprzejmie proszę o podjęcie działań, których efektem będzie przekazanie do Polski w możliwie najkrótszym terminie wymienionej dokumentacji, dotyczącej zmarłej Magdaleny Żuk – dodaje.

Egipscy i polscy prokuratorzy są to winni rodzinie zmarłej Polki. Leży to także w interesie władz Egiptu – z uwagi na duży międzynarodowy rozgłos nadany w mediach tej sprawie – podkreśla Zbigniew Ziobro.

Warto przeczytać: Dżihadyści nagrali własną śmierć na polu walki. Przerażeni bojownicy ISIS krzyczeli ze strachu [WIDEO]

Podziel się