Szukaj

Bulwersujące nagranie z ostródzkiego szpitala. Tak ochroniarz potraktował starszego mężczyznę [foto]

11-02-2019 16:39
Interwencja w szpitalu Fot. clusik Adi / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające agresywną interwencję ochroniarza w ostródzkim szpitalu. Starszy mężczyzna, którego siłą wyprowadzono z poczekalni upadł i był ciągnięty po podłodze. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Na filmie widzimy, jak ochroniarz podchodzi do starszego mężczyzny, a następnie po krótkiej rozmowie zaczyna go szarpać i przy użyciu siły wyprowadza ze szpitala. Podczas interwencji pacjent chodzący na co dzień o lasce przewrócił się. Świadkowie zdarzenia stanęli w obronie mężczyzny i skrytykowali zachowanie ochroniarza.

Ostródzki szpital opublikował oświadczenie, w którym poinformował, z jakiego powodu ochroniarz podjął interwencję. Jednocześnie przyznano, że zachowanie pracownika ochrony nie było profesjonalne. Zapewniono również, że zostaną podjęte działania mające służyć wyjaśnieniu incydentu:

Koniecznie przeczytaj: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wprowadzał w błąd policję [wideo]

Czytaj też: Michał Jelionek o zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza: „Przez około 20 sekund nikt z ochrony nie zareagował”

W związku z agresywnym zachowaniem jednej z osób przebywających w Ambulatorium naszego szpitala, pacjenci tam przebywający poprosili o interwencję pracownika ochrony, który pełnił swój dyżur. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że pracownik ochrony, po ustaleniu, iż agresywny pacjent nie wymaga nagłej pomocy medycznej, poproszony został o opuszczenie budynku szpitala. Z dalszych zeznań pracownika ochrony wynika, że od pacjenta czuć było wyraźną woń alkoholu. Na miejsce wezwana została policja. To, co widać na nagraniu wideo nie jest absolutnie zachowaniem profesjonalnym, jakiego oczekujemy od pracowników ochrony. Zarząd szpitala kierując się dobrem wszystkich pacjentów przy udziale policji dołoży wszelkich starań, aby tę sytuację wyjaśnić. Przeanalizowane zostaną wszelkie nagrania z monitoringu pod kątem szczegółowego wyjaśnienia całej sytuacji.

Warto przeczytać: Turysta spadł z Rysów. Nagranie z jego wypadku mrozi krew w żyłach [wideo]

Podziel się