Szukaj

Poseł PO złośliwie skomentował spot upamiętniający wejście Polski do NATO. Niedługo potem otrzymał niezwykle ciętą ripostę [foto]

14-03-2018 19:29
Jan Grabiec, PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Poseł PO Jan Grabiec próbował złośliwie skomentować okolicznościowy spot MON-u upamiętniający wejście Polski do NATO. Na słowa polityka opozycji szybko zareagowali internauci. Jedna z odpowiedzi szybko zdobyła dużą popularność.

Z okazji 19 rocznicy wejścia Polski do NATO ministerstwo obrony narodowej przygotowało promocyjny spot. Film nie spodobał się m.in. politykom opozycji, ponieważ ich zdaniem nie ma w nim wzmianki o najważniejszych politykach będących ojcami tego sukcesu. Jak podkreślają, zamiast ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Jerzego Buzka czy szefa MSZ Bronisława Geremka, niesłusznie pokazano Andrzeja Dudę i obecnego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna wypowiedź polskiego historyka w Izraelu. Zachęcał tamtejszych polityków do natychmiastowego zerwania dialogu z Polską

Czytaj też: Prof. Jan Żaryn wskazał odpowiedzialnych za pobudzanie antysemickich nastrojów w marcu 1968 roku. „Nagonka nastąpiła z moskiewsko-komunistycznego nadania”

W podobnym krytycznym tonie wypowiedział się również Jan Grabiec, który swoim prowokacyjnym tweecie próbował wbić szpilkę autorom spotu:  

Gdzie można zobaczyć ten film, na którym Duda i Błaszczak wprowadzają Polskę do NATO?

Polityk szybko doczekał się ciętej riposty. Jedna z internautek napisała:

Na tym samym kanale, na którym pański proboszcz zadeklarował, że każda parafia w Polsce przyjmie uchodźców.

 

Odpowiedź użytkowniczki Twittera szybko zyskała dużą popularność i przypadła do gustu innym internautom.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Jan Grabiec podczas programu „Woronicza 17” powiedział, że proboszcz jego parafii zadeklarował, że każda wspólnota parafialna w Polsce przyjmie imigrantów. Niedługo potem ksiądz, o którym wspominał polityk PO zdementował te doniesienia. Duchowny napisał w oświadczeniu, że nigdy nie wyraził swojej opinii na ten temat, a słowa Grabca są kłamstwem.

Warto przeczytać: Czarne protesty należy popierać, ponieważ Polska jest w NATO – to jeden z idiotycznych argumentów „księdza”, który chce legalizować aborcję [wideo]

Podziel się