Szukaj

Narodowcy przerwali spotkanie z Adamem Michnikiem w Gdańsku. Chcieli mu wręczyć wiadro ze smołą [WIDEO]

09-11-2017 20:01
Awantura na spotkaniu z Michnikiem Fot. Młodzież Wszechpolska / Facebook
Podziel się

Naczelny „Gazety Wyborczej” biorący udział w licznych spotkaniach politycznych na terenie całego kraju nie może narzekać na brak popularności - szczególnie wśród osób negatywnie nastawionych do jego publicznej działalności.

We wtorek 7 listopada zorganizowano polityczne spotkanie w gdańskim ratuszu. Wśród zaproszonych gości znalazł się Adam Michnik, który w towarzystwie prezydenta miasta Pawła Adamowicza miał wygłosić swoją prelekcję. Na wydarzeniu tym zjawili sę również przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

Już na początku przemówienia wygłaszanego przez naczelnego „GW” grupa reprezentująca Młodzież Wszechpolską podeszła do niego i chciała wręczyć mu wiadro ze smołą. Wznosiła ona przy tym hasło: „kłamstwa Michnika do śmietnika”. W jego obronie stanęła znajdująca się na sali publiczność, która zaczęła wołać: „faszyści” oraz „won”. Wśród osób wznoszących okrzyki znalazł się również sam prezydent Gdańska.

Koniecznie przeczytaj: Happening czytelników „GW”. Chcieli zaprotestować przeciwko „brutalnemu pobiciu”. Coś poszło nie tak... [FOTO]

Czytaj też: Paweł Kukiz o strajku lekarzy rezydentów i reformie służby zdrowia: Radziwiłł „będzie kręcił tak, jak kręci od lat” [WIDEO]

Jak przekonują organizatorzy akcji, była ona odpowiedzią na zeszłoroczną prowokację Jacka-Hugo Badera dziennikarza „GW”, który wymalowany na czarno udał się na Marsz Niepodległości.

Według Młodzieży Wszechpolskiej zaplanowana przez nich akcja była happeningiem, który docelowo miał polegać na wręczeniu wiadra ze smołą i wysłuchaniu odpowiedzi Adama Michnika.

Narodowcy twierdzą, że prezydent Gdańska zachowywał się agresywnie i popychał działaczy MW, w tym kobiety. Przedstawiciele organizacji poinformowali już, że zgłosili sprawę do prokuratury.

Przedstawiamy nagranie z naszego wczorajszego happeningu podczas debaty z Adamem Michnikiem. Na nagraniu jasno widać, spokojne zachowanie Wszechpolaków oraz agresywną postawę Prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz dwukrotnie popycha naszego kolegę oraz szarpie i popycha DZIAŁACZKI Młodzieży Wszechpolskiej.

Największy piewca demokracji w Gdańsku pokazał swoją prawdziwą twarz i niczym ORMOowiec pacyfikuje młodych ludzi oraz wyzywa ich od faszystów. Za jego przykładem do dalszego atakowania Wszechpolaków ruszyła zebrana gawiedź. Demokracja i Europejskość nabrały wczoraj nowego znaczenia. ;)

Dziś przekazaliśmy do prokuratury m.in. to nagranie i liczymy, że Paweł Adamowicz aka. Damski Bokser odpowie przed sądem za siłowy atak na naszych aktywistów. Na potępienie zasługuje przede wszystkim przemoc wobec dziewcząt - czytamy w opisie poniższego nagrania.

Poniżej nagranie ze spotkania z Adamem Michnikiem zamieszczone przez portal gdansk.pl:

Warto przeczytać: Politycy PO protestowali, bo zobaczyli… polskie flagi. Przy okazji zaliczyli kompromitującą wpadkę [FOTO + WIDEO]

Podziel się