Szukaj

Ikonowicz jednym zdaniem obnaża hipokryzję lewicowych aktywistów i antyklerykałów

20-03-2017 11:58
Bezdomny mężczyzna
Podziel się

Lewicowe organizacje często za cel stawiają sobie obronę słabych, biednych, generalnie wszystkich, których można określić mianem „wykluczonych”. W praktyce, bardzo często na słowach się kończy.

Piotr Ikonowicz, lewicowy działacz, podzielił się na Facebooku bardzo ciekawy spostrzeżeniem, przy pomocy którego obnażył hipokryzję lewicowych organizacji i przeciwników Kościoła.

Kiedy chodziliśmy do kanałów ciepłowniczych pomagając bezdomnym spotykaliśmy tam siostry zakonne, ale ani jednego pracownika pomocy społecznej, ani jednego wojującego antyklerykała.

Piotr Ikonowicz - wpis na FB

Takie słowa wydają się brzmieć jeszcze bardziej wymownie, kiedy wypowiada je lewicowiec z krwi i kości. Piotr Ikonowicz to były lider Polskiej Partii Socjalistycznej (1992 – 2001), przewodniczący Nowej Lewicy (2003–2011), a obecnie od 2014 r. Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Koniecznie przeczytaj: Feministki organizują kampanię społeczną z udziałem Grodzkiej [WIDEO]

Czytaj też: Pokojówka spadła z 7 piętra. Jej pracodawczyni nie chciała jej pomóc, bo nagrywała film [+18 WIDEO]

Warto podkreślić, że Ikonowicz wykazał także słabość państwa opiekuńczego, które w praktyce sprowadza się do zabierania zwykłym obywatelom ogromnych sum pieniędzy w podatkach, w zamian oferując wyjątkowo kulawy system opieki społecznej. Bardzo często dużo skuteczniejsze w niesieniu pomocy biednym okazują się organizacje prywatne i kościelne.

Warto przeczytać: Muzułmanin uczy tolerancji na antyrasistowskiej manifestacji w Warszawie [WIDEO]

Podziel się