Szukaj

Słupsk: To co nie udało się prezydentowi miasta, zrobili radni. Przegłosowali uchwałę wprowadzającą ideologię gender do szkół podstawowych

28-03-2018 20:58
Klasa szkolna z ustawionymi ławkami Fot. EDUSPACES / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformowało TVP Info, słupscy radni niejednogłośnie przyjęli „program wspierania edukacji zdrowotnej młodzieży w latach szkolnych 2018-20”. Na jego podstawie w tamtejszych szkołach podstawowych i średnich będą prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej. Podczas nich uczniowie zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: rola płci, równouprawnienie w związkach, metody antykoncepcji, czy też niwelowanie przemocy seksualnej.

Projekt tej uchwały wniósł pod obrady klub radnych Platformy Obywatelskiej. Program ten ma być uzupełnienie dwóch innych już działających, a mianowicie „Miejskiego programu przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2016-20” i programu „Zdrowie, mama i ja”. 

Zdaniem jego autorów, będzie on dostarczał wiedzę o życiu seksualnym człowieka. Dzięki niemu uczniowie poznają m.in. zasady świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, czy też metody i środki świadomej prokreacji w ramach obowiązującej od 1 września 2017 r. podstawy programowej. Dodatkowo poszerzy on również obecnie obowiązujące treści nauczania o zagadanienia związane z eliminowaniem przemocy seksualnej, równouprawnieniem w związkach i rolą płci.

Koniecznie przeczytaj: Radomsko: Izraelski burmistrz chciał wygłosić przemówienie szkalujące Polaków. Władze miasta zrezygnowały z udziału w uroczystościach

Czytaj też: „Chcemy seksu, ale nie seksizmu!” – Działaczki partii Razem opisały, w jaki sposób ich zdaniem powinien wyglądać idealny świat [wideo]

Jak informuje TVP Info, edukacją seksualną opartą na tym programie objęci zostaną od nowego roku szkolnego uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i pierwszych w szkołach średnich. 

Program będzie realizowany przez organizacje pozarządowe i podmioty działające na zasadach organizacji pożytku publicznego i wolontariatu we współpracy z miastem. Jak przewiduje uchwała, prowadzący zajęcia będą musieli mieć udokumentowane doświadczenie w pracy szkoleniowej w zakresie edukacji seksualnej.

Warto przypomnieć, że na początku tego roku słupscy radni odrzucili uchwałę uprawniającą prezydenta miasta do podjęcia działań merytorycznych i orgranizacyjnych w sprawie opracowania zintegrowanego programu edukacji seksulanej. W przedstawionym wówczas projekcie Robert Biedroń położył znaczący akcent na edukowanie młodzieży z zakresu roli płci i transpłciowości. 

Warto przeczytać: Tak wyglądają współczesne parki miejskie w Niemczech. Internauci nie mają żądnych wątpliwości: „Imigranci prędzej, czy później przejmą miasta” [wideo]

Podziel się