Szukaj

Radziejów: Trzech mężczyzn więziło i dręczyło 34-latka. Policja ujawnia kulisy śledztwa

06-03-2019 16:37
Policja, radiowóz Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jak czytamy na stronie internetowej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy prowadzą śledztwo w sprawie uprowadzenia i torturowania 34-letniego mężczyzny. Wstępne ustalenia śledczych są szokujące. Podejrzanym grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Radziejowa dostali dramatyczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 34-letni mężczyzna został uprowadzony, a następnie był torturowany przez trzech sprawców. Gdy funkcjonariusze pojawili się w miejscu zamieszkania poszkodowanego, w pobliżu tego miejsca, według zeznań świadków, przejechał samochód, w którym podejrzani prawdopodobnie przewozili swoją ofiarę.

Po otrzymaniu tej informacji policjanci przystąpili do działania. Zatrzymali osobowe auto, w którym było czterech mężczyzn, wśród nich pokrzywdzony 34-latek. Funkcjonariusze policji uwolnili go, zaś sprawcy trafili do aresztu. 

Koniecznie przeczytaj: Groźny pedofil poszukiwany listem gończym. Policja podaje województwo, w którym teraz może przebywać [foto]

Czytaj też: Jelenia Góra: Brutalna bójka nastolatek. Szokujące ustalenia w tej sprawie [wideo]

Materiał dowodowy, który dotychczas zebrano, przedstawia ponury obraz przestępstwa, którego dopuścili się podejrzani. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni więzili i dręczyli 34-latka. W tym czasie bili i przywiązywali go drzewa, zmuszali do kopania dołu, straszyli bronią, polewali benzyną i zamykali w kontenerze. Wszystko z celu zwrotu rzekomego długu.

Podczas przeszukań dokonanych w samochodzie oraz w miejscu prowadzenia firmy przez jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli 2 sztuki broni, a także 11 zbiorników (mauserów) z olejem napędowym oraz cysternę, w której było ok. 10 tys. litrów tej substancji. Z racji podejrzeń, iż paliwo jest nielegalne, o sprawie powiadomiono Krajową Administrację Skarbową.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty m.in. pozbawienia pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem. Wszyscy trzej trafili na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

Warto przeczytać: Zapadł wyrok ws. głośnej zbrodni w Barcinie. Sąd nie miał wątpliwości. Sprawcy otrzymali najwyższy wymiar kary

Podziel się