Szukaj

Honorowe morderstwo popełnione w… Polsce. Pakistańczyk zabił Polkę, bo uciekła od niego z dziećmi

24-11-2016 16:13
Zakrwawiony nóż Fot. Maarten Van Damme / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Pakistańczyk został skazany na 15 lat więzienia za zabicie swojej żony, Agnieszki M. Nie wiadomo, dlaczego sąd zadecydował o tak niskim wymiarze kary (prokurator domagał się dożywocia) – cały proces został utajniony.

Zbrodnia miała miejsce w 2009 roku. Ciało 32-letniej Agnieszki M. zostało znalezione po 10 dniach. Szybko okazało się, że mordercą był jej mąż, pochodzący z Pakistanu 40-letni Naeem A.

Mężczyzna pracował w Polsce i tutaj poznał swoją przyszłą żonę. Po ślubie na świat przyszła czwórka ich dzieci.

Życie rodziny diametralnie zmieniło się, kiedy Naeem zabrał żonę i dzieci do Pakistanu. Polka była poniżana na każdym kroku przez rodzinę męża, nie dostawała nawet normalnych posiłków – tylko resztki jedzenia i wodę. Kobieta postanowiła uciec z dziećmi. Udało się jej skontaktować z ambasadą i wrócić do kraju.

Koniecznie przeczytaj: Turnau śpiewa „Kolędę dla tęczowego Boga”. „Bóg się rodzi Cyganiątko, Bóg się rodzi Pakistańczyk” [WIDEO]

Czytaj też: Holandia: muzułmanie mają prawo życzyć homoseksualistom okrutnej śmierci

Po jakimś czasie znalazł ją jednak Naeem. Pakistańczyk wynajął mieszkanie dla rodziny i obiecał płacić alimenty, jednak miał całkowitą kontrolę nad żoną, szantażował ją, że odbierze jej dzieci. Po pewnym czasie okazało się, że Agnieszka zaginęła. Śledztwo wykazało, że zabił ją maż, który zadał jej dwa ciosy nożem w brzuch. Do zbrodni miało dojść w ich mieszkaniu.

Zdaniem biegłych z zakresu orientalistyki, Pakistańczyk popełnił morderstwo, aby zmyć rodową hańbę, którą okryła go Polka, która uciekła od niego, zabierając ze sobą ich dzieci. W islamie wyłącznie mężczyzna ma prawo decydować o losach swojej rodziny.

Warto przeczytać: Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

Podziel się