Szukaj

Te skandaliczne słowa powinny zostać zapamiętane na długo. Oto co Agnieszka Holland powiedziała o Polakach, którzy ratowali Żydów [WIDEO]

01-12-2017 18:01
Agnieszka Holland, Monika Olejnik Fot. Adrian / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Agnieszka Holland nie ukrywa swojej niechęci do obecnej władzy w Polsce. Jak się okazuje, nie chodzi tylko o kwestie sądownictwa. Polskiej reżyserce żydowskiego pochodzenia nie podoba się między innymi polityka rządu mająca na celu odkłamania fałszywego postrzegania naszego narodu za granicą, zwłaszcza w kontekście II wojny światowej.

W czasie ostatniego programu „Kropka nad i” Agnieszka Holland, z którą rozmawiała Monika Olejnik, skupiła się przede wszystkim na krytyce rządu Prawa i Sprawiedliwości. W związku z planowaną reformą sądownictwa reżyserka nie szczędziła ostrych słów pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

To są ludzie, którzy mają tak rozbudowany narcyzm, że nie są w stanie pogodzić się z rzeczywistością. Używają wszelkich narzędzi władzy, żeby mścić się na całym świecie za swoje niepowodzenia. To jest ciekawa psychologia dla reżysera, scenarzysty, pisarza. Jednak żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne – mówiła Holland.

Koniecznie przeczytaj: Norwegia: Polacy skazani za podpalenie ośrodka dla imigrantów. Proces budzi poważne wątpliwości

Czytaj też: Islam religią pokoju? W jednej z islamskich szkół nauczyciel znęcał się nad małym chłopcem, bo ten nie potrafił recytować Koranu [WIDEO]

Politykom PiS chodzi o zemstę, o satysfakcję za swoje nieszczęścia – stwierdziła.

Jednemu umarł ojciec i wydaje mu się, że to niemożliwe, że jego ojciec umarł - musiał zostać zamordowany. Drugiemu umarli brat i bratowa, jemu się wydaje, że to niemożliwe, żeby jego bliscy zginęli w katastrofie komunikacyjnej. W związku z tym oskarża cały świat, że ich zamordowano – oceniła.

Reżyserka w wyraźny sposób dała także do zrozumienia, co myśli o polityce historycznej prowadzonej przez PiS, polegającej m.in. na przypominaniu o bohaterskiej postawie Polaków w czasie II wojny światowej. Holland najpierw przypomniała o „faszystowskim” jej zdaniem Marszu Niepodległości, a potem oświadczyła, że to bzdura, że większość Polaków ratowała Żydów.

Wypowiedź, z dosadnym komentarzem internauty na końcu, poniżej:

Warto przeczytać: Polacy „bogacą się na potęgę”? Ta mapa mówi wszystko. Tak naprawdę wypadamy na tle Europy [ZOBACZ MAPĘ]

Podziel się