Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz składa zawiadomienie do prokuratury na… nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego

02-12-2016 20:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Obecna prezydent Warszawy postanowiła donieść do prokuratury na swoich poprzedników, m.in. Lecha Kaczyńskiego, który zginał w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła łącznie cztery zawiadomienia, które dotyczą rzekomych nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował o tym dzisiaj.

Złożone zostały cztery zawiadomienia do prokuratury, to jest efekt naszego wewnętrznego audytu, w którym weryfikujemy sposób postępowania przy tych sprawach, które budzą wątpliwości. Wynikiem tego audytu są cztery zawiadomienia do prokuratury, dwa dotyczą czasów, kiedy decyzje zwrotowe wydawał Lech Kaczyński – mówił Milczarczyk.

Zawiadomienia do prokuratury związane ze zwrotami dokonywanymi przez byłego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego dotyczą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i przy ul. Kępnej 15. W pierwszym przypadku według warszawskiego urzędu „mogło dojść do powołania kuratora dla osoby prawdopodobnie nieżyjącej” (osoba ta nie figurowała w bazie PESEL). Natomiast w drugiej sprawie stołeczny ratusz uważa, że nie zweryfikowano, czy obywatel brytyjski, który otrzymał odszkodowanie, nie był w swoim kraju objęty inną umową odszkodowawczą.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński wybrany... „Herodem Roku”. Wyprzedził Natalię Przybysz i Barbarę Nowacką

Czytaj też: Lech Wałęsa na fali antyrządowych demonstracji publikuje groźnie brzmiący wpis na Facebooku

Trzeci zwrot, związany z nieruchomością na ul.Domaniewskiej 10, co do którego warszawski ratusz ma podejrzenia natury prawnej, dokonywany był za czasów urzędowania Kazimierza Marcinkiewicza. Czwarta sprawa dotyczy z kolei nieruchomości ul. Górczewskiej 124. W tym przypadku decyzję podejmował minister rolnictwa Marek Sawicki.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Podziel się