Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz składa zawiadomienie do prokuratury na… nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego

02-12-2016 20:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Obecna prezydent Warszawy postanowiła donieść do prokuratury na swoich poprzedników, m.in. Lecha Kaczyńskiego, który zginał w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła łącznie cztery zawiadomienia, które dotyczą rzekomych nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował o tym dzisiaj.

Złożone zostały cztery zawiadomienia do prokuratury, to jest efekt naszego wewnętrznego audytu, w którym weryfikujemy sposób postępowania przy tych sprawach, które budzą wątpliwości. Wynikiem tego audytu są cztery zawiadomienia do prokuratury, dwa dotyczą czasów, kiedy decyzje zwrotowe wydawał Lech Kaczyński – mówił Milczarczyk.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński wybrany... „Herodem Roku”. Wyprzedził Natalię Przybysz i Barbarę Nowacką

Czytaj też: Lech Wałęsa na fali antyrządowych demonstracji publikuje groźnie brzmiący wpis na Facebooku

Zawiadomienia do prokuratury związane ze zwrotami dokonywanymi przez byłego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego dotyczą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i przy ul. Kępnej 15. W pierwszym przypadku według warszawskiego urzędu „mogło dojść do powołania kuratora dla osoby prawdopodobnie nieżyjącej” (osoba ta nie figurowała w bazie PESEL). Natomiast w drugiej sprawie stołeczny ratusz uważa, że nie zweryfikowano, czy obywatel brytyjski, który otrzymał odszkodowanie, nie był w swoim kraju objęty inną umową odszkodowawczą.

Trzeci zwrot, związany z nieruchomością na ul.Domaniewskiej 10, co do którego warszawski ratusz ma podejrzenia natury prawnej, dokonywany był za czasów urzędowania Kazimierza Marcinkiewicza. Czwarta sprawa dotyczy z kolei nieruchomości ul. Górczewskiej 124. W tym przypadku decyzję podejmował minister rolnictwa Marek Sawicki.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Podziel się