Szukaj

Niezwykle arogancka wypowiedź prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podczas wywiadu wskazała, kto, jej zdaniem, naprawdę przejmuje się losem lokatorów

21-02-2018 18:14
Hanna Gronkiewicz-Waltz Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W środę podczas porannej rozmowy na antenie radia TOK FM obecna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w swoim stylu wypowiedziała się na temat obecnej afery reprywatyzacyjnej. Jak można się było spodziewać, polityk PO bezkrytycznie oceniła swoje decyzje reprywatyzacyjne. Jakby tego było mało, podkreśliła również, że to ona jest pierwszym włodarzem miasta, który realnie dba o lokatorów znajdujących się w trudnych sytuacjach.

Podczas rozmowy prezydent Warszawy stwierdziła m.in., że to Platforma Obywatelska wprowadziła dotychczas jedyną skuteczną i dużą ustawę, która realnie ograniczyła przypadki dzikiej reprywatyzacji:

Ja złożyłam projekt dużej ustawy, PO złożyła też projekt dużej ustawy. Okazuje się, że jedyną ustawą ograniczającą reprywatyzacje jest, nieskromnie powiem, moja ustawa. Moja i pani Kopacz i koalicji PO i PSL, która ogranicza znacznie zwrot różnego typu przestrzeni. To jest jedyna ustawa od 30 lat. Wykonał ją rząd PO-PSL. 

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Lis w najlepsze krytykował władze Warszawy podczas audycji na żywo. Nagle zadzwoniła sama... Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie była zbyt zadowolona

Czytaj też: Żenujący wpis prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o ratowaniu Żydów podczas wojny. Niezwykle cięta riposta jednego z internautów [foto]

Warto w tym miejscu przypomnieć, że byli współpracownicy pani prezydent Marcin Bajko i Jerzy Mrygoń, którzy zarządzali Biurem Gospodarki Nieruchomościami, twierdzą zupełnie coś innego. Obydwaj podkreślają, że to oni (wraz z innymi pracownikami Biura Gospodarki Nieruchomościami) są autorami rzeczonej ustawy, a prezydent Hanna  Gronkiewicz-Waltz jedynie przypisała sobie ich pracę.

Jakby tego było mało, prezydent Warszawy stwierdziła ponadto, że Patrykowi Jakiemu nadzorującemu prace Komisji Reprywatyzacyjnej zależy na jedynie prowadzeniu własnej kampanii wyborczej, a nie dobru lokatorach. Jej zdaniem, to ona sama była pierwszym prezydentem Warszawy, który rzeczywiście przejmował się trudnym losem lokatorów:

Nie pisowski Lech Kaczyński, nie sekretarz Kochalski, nie Marcinkiewicz. Ja byłam pierwsza, jedyna, która zatroszczyła się o lokatorów. Dostali mieszkania komunalne.

Podczas rozmowy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz otwarcie poparła Rafała Trzaskowskiego, który według niej jest obecnie najlepszym kandydatem do objęcia stanowiska prezydenta Warszawy.

Warto przeczytać: Hanna Gronkiewicz-Waltz zemściła się na kolegach z Platformy Obywatelskiej? Straż Miejska założyła blokady podczas spotkania Rady Krajowej [foto]

Podziel się