Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz ośmiesza się w radiu. „Miało się popierać Polaka, to się stawia Saryusza-Wolskiego” [WIDEO]

01-03-2017 15:07
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w czasie dzisiejszej rozmowy w radiu TOK FM odniosła się do informacji podawanych przez brytyjski dziennik „Financial Times”, który pisał, że polski rząd zamierza poprzeć kandydaturę europosła Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Platforma Obywatelska na wieść o tym, że polityk wywodzący się z ich partii miałby zostać kontrkandydatem dla Donalda Tuska, i to przy poparciu rządu PiS, zareagowała bardzo ostro. Szef ugrupowania Grzegorz Schetyna oświadczył wczoraj, że „najlepszym i jedynym kandydatem” na szefa Rady Europejskiej nadal jest były premier.

Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie radia TK FM stwierdziła z kolei, że Jacek Saryusz-Wolski od blisko dwóch lat jest mentalnie poza PO.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego

Czytaj też: Awantura w Sejmie po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Miałam już taką rozmowę z Jackiem Saryuszem-Wolskim dwa lata temu, z której wynikało, że on już zupełnie czuje się poza Platformą - mówiła.

Chwilę później prezydent stolicy podała wyjątkowo absurdalny powód, dlaczego należy poprzeć kandydaturę Donalda Tuska na stanowisko szefa RE, przy okazji krytykując rząd PiS.

Najpierw miał być minister Gowin, jest Macierewicz. Miało się popierać Polaka, to się stawia Saryusza-Wolskiego – dowodziła Gronkiewicz-Waltz.

To też Polak – zauważył prowadzący audycję Piotr Kraśko.

Warto przeczytać: Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej! Czy Kaczyński przegrał bitwę w Brukseli? [WIDEO]

Podziel się