Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz do dziennikarki TVP: „Szkoda mi pani. Niech pani zmieni pracodawcę” [WIDEO]

27-04-2017 23:12
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Pytanie dziennikarki TVP musiało okazać się dla prezydent Warszawy wyjątkowo niewygodne. Hanna Gronkiewicz-Waltz zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi, wolała personalnie zaatakować reporterkę telewizji publicznej.

Młoda niewiasto, szkoda mi pani. Niech pani zmieni pracodawcę – Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała w ten sposób dziennikarce, która pytała prezydent stolicy, czy jej majątek ma coś wspólnego z kamienicą przejętą przez jej rodzinę w wyniku reprywatyzacji.

TVP na swojej stronie internetowej skomentowała tą sytuację następująco:

Ogromne oszczędności, dom i mieszkanie, udziały w funduszach inwestycyjnych - to majątek Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy opublikowała swoje oświadczenie majątkowe, ale nie chciała udzielić wyczerpującej odpowiedzi, w jaki sposób dorobiła się takiej fortuny. Po raz kolejny nasi dziennikarze zamiast usłyszeć merytoryczną odpowiedź, usłyszeli obelgi z ust polityka Platformy Obywatelskiej – czytamy.

Koniecznie przeczytaj: Rutkowski pozywa TVP i dziennikarkę za materiał ws. Magdaleny Żuk [WIDEO]

Czytaj też: TVP przypomina Siemoniakowi niewygodne fakty ws. działań policji za czasów PO [WIDEO]

Dziennikarka TVP pytała prezydent Warszawy o kamienicę przy ul. Noakowskiego 16, która w wyniku reprywatyzacji została przejęta przez jej męża. Jakiś czas temu Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że nabycie nieruchomości mogło odbyć się na podstawie dokumentów, „co do których istniała możliwość, że były sfałszowane”.

Warto przeczytać: TVP dotarło do nagrania tuż po upadku Magdaleny Żuk [WIDEO]

Podziel się