Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz poucza Donalda Trumpa po wycofaniu się USA z porozumienia klimatycznego

03-06-2017 15:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z porozumienia paryskiego odbiła się szerokim echem na całym świecie. Swoje oburzenie manifestowała zwłaszcza lewica i przychylni jej politycy. W Polsce głośno Donalda Trumpa krytykowała m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy swoje niezadowolenie wyraziła na Twitterze. Jej komentarz w sprawie zacytowała organizacja C40, do której należą burmistrzowie i prezydenci największych miast na świecie i która raczej, sądząc po podejmowanych działania, nie pała sympatią do Donalda Trumpa.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z nieukrywaną satysfakcją pochwaliła się tym, że jej słowa zostały zauważone przez C40.

Cytowana wypowiedź brzmi następująco:

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Czytaj też: Melania Trump podczas oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej nie zakryła głowy chustą

Decyzja prezydenta Trumpa nie osłabi naszej wspólnej determinacji, by zmierzyć się ze zmianami klimatycznymi. To największe wyzwanie, jakie stoi przed współczesną cywilizacją. Mamy nadzieję, że zarówno społeczność międzynarodowa, jak i obywatele Stanów Zjednoczonych wspólnie wyrażą swoje niezadowolenie z tej decyzji, co sprawi, że prezydent Stanów Zjednoczonych ją przemyśli i, miejmy nadzieję, zmieni.

Zapewne, aby podkreślić, że prezydent Warszawy nie rzuca słów na wiatr, „na znak solidarności” podświetlono na zielono Pałac Kultury i Nauki, czym również polityk PO chwaliła się w mediach społecznościowych.

Mimo wyraźnego zadowolenia z siebie Gronkiewicz-Waltz, wydaje się jednak, że Donald Trump, o ile w ogóle „ostrzeżenie” prezydent Warszawy do niego dotrze, raczej nie specjalnie taką krytyką się przejmie.

Warto przeczytać: Trump złamał 20-letnią tradycję Białego Domu. Nie uczcił zakończenia ramadanu

Podziel się