Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz poucza Donalda Trumpa po wycofaniu się USA z porozumienia klimatycznego

03-06-2017 15:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z porozumienia paryskiego odbiła się szerokim echem na całym świecie. Swoje oburzenie manifestowała zwłaszcza lewica i przychylni jej politycy. W Polsce głośno Donalda Trumpa krytykowała m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy swoje niezadowolenie wyraziła na Twitterze. Jej komentarz w sprawie zacytowała organizacja C40, do której należą burmistrzowie i prezydenci największych miast na świecie i która raczej, sądząc po podejmowanych działania, nie pała sympatią do Donalda Trumpa.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z nieukrywaną satysfakcją pochwaliła się tym, że jej słowa zostały zauważone przez C40.

Cytowana wypowiedź brzmi następująco:

Decyzja prezydenta Trumpa nie osłabi naszej wspólnej determinacji, by zmierzyć się ze zmianami klimatycznymi. To największe wyzwanie, jakie stoi przed współczesną cywilizacją. Mamy nadzieję, że zarówno społeczność międzynarodowa, jak i obywatele Stanów Zjednoczonych wspólnie wyrażą swoje niezadowolenie z tej decyzji, co sprawi, że prezydent Stanów Zjednoczonych ją przemyśli i, miejmy nadzieję, zmieni.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Czytaj też: Melania Trump podczas oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej nie zakryła głowy chustą

Zapewne, aby podkreślić, że prezydent Warszawy nie rzuca słów na wiatr, „na znak solidarności” podświetlono na zielono Pałac Kultury i Nauki, czym również polityk PO chwaliła się w mediach społecznościowych.

Mimo wyraźnego zadowolenia z siebie Gronkiewicz-Waltz, wydaje się jednak, że Donald Trump, o ile w ogóle „ostrzeżenie” prezydent Warszawy do niego dotrze, raczej nie specjalnie taką krytyką się przejmie.

Warto przeczytać: Trump złamał 20-letnią tradycję Białego Domu. Nie uczcił zakończenia ramadanu

Podziel się