Szukaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Czułam się zgwałcona przez własną partię”

04-10-2016 20:20
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Po zakończeniu niedzielnej konwencji Platformy Obywatelskiej HGW odniosła się do propozycji Grzegorza Schetyny dotyczącej likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prezydent stolicy powiedziała, że jej partia zrobiła błąd, opowiadając się dziesięć lat temu za powołaniem CBA. Dodała też, że sama była wtedy przeciwna, ale PO wymusiło na niej głosowanie wbrew jej przekonaniom, a ona poczuła się „zgwałcona”.

Powiem szczerze, że kiedy głosowałam jako poseł, czułam się zgwałcona przez moją partię – tak prezydent stolicy mówiła w rozmowie z dziennikarzem TVN-u po konwencji PO w niedzielę.

Czy jednak jest tak, jak twierdzi? Wbrew temu co mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, w czasie głosowania nad powołaniem CBA członków Platformy Obywatelskiej nie obowiązywała dyscyplina partyjna, więc prezydent stolicy wcale nie była zmuszana do poparcia tej inicjatywy. Kilku posłów PO nawet głosowało przeciw.

Koniecznie przeczytaj: Marihuana na działce męża Hanny Gronkiewicz-Waltz. Internet szaleje: „Nowe hasło wyborcze PO: Pierwsza działka za darmo”

Czytaj też: Zatrzymana przez CBA urzędniczka, która miała dorobić się na reprywatyzacji 38 mln zł, decyzją sądu... ma otrzymać kolejne pieniądze z reprywatyzacji!

Warto zaznaczyć też, że w czasie rządów Platformy żaden z członków tego ugrupowania nie podnosił zarzutów względem działań podejmowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, nie zgłaszano też postulatów dotyczących likwidacji tego organu. O co więc chodzi?

Zapewne Hanna Gronkiewicz-Waltz przestraszyła się ostatnich akcji śledczych z CBA, którzy badają aferę związaną z warszawską reprywatyzacją. Kluczową rolę w tej sprawie odegrali najbliżsi wspólnicy prezydent stolicy.

Wypowiedź HWG o „zgwałceniu” można usłyszeć na nagraniu zamieszczonym poniżej:

Warto przeczytać: Niepełnosprawny senator: „Hanna Bakuła mówi jasno, że traktuje aborcję jako narzędzie do stosowania selekcji”

Podziel się