Szukaj

Halicki nabija się z Petru

19-10-2016 15:53
Andrzej Halicki, Platforma Obywatelska Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wpadki Ryszarda Petru są już na tyle znane, że nawet członkowie Platformy Obywatelskiej, której ideowo bardzo blisko do Nowoczesnej, nie mogą powstrzymać się do żartów na ten temat. Andrzej Halicki, który rozmawiał z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info, został zapytany o opinię na temat ostatniej rady Ryszarda Petru, który „zalecał” połączenie PO i PSL. Polityk Platformy w odpowiedzi wysunął ironiczną kontrpropozycją dla lidera Nowoczesnej.

Prowadzący program „Gość Poranka” nawiązał do ostatniej wypowiedzi Ryszarda Petru, który stwierdził, że Platforma powinna połączyć siły z Polskim Stronnictwem Ludowym i utworzyć typowo „chadeckie” ugrupowanie. Według lidera Nowoczesnej, który udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”, PO i PSL mają komplementarny elektorat.

Halicki zapytany o opinię na ten temat, odpowiedział:

Komplementarny elektorat? To wnikliwa analiza. Może byłoby lepiej, gdyby Pan Petru nie szukał rozwiązania dla Platformy, a poszukał dobrego księgowego.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

Czytaj też: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Poniżej cała wypowiedź:

Halicki odniósł się tym samym do katastrofalnej wpadki, jaką zaliczyła Nowoczesna. W wyniku błędnie wykonanego przelewu partia straciła miliony z subwencji. Więcej tutaj: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu.

Warto przeczytać: Ryszard Petru do Macieja Knapika z TVN: „Dziękuję za pytanie. Tak jak się umówiliśmy” [WIDEO]

Podziel się