Szukaj

Grzegorz Schetyna zapowiedział początek wojny domowej. Dziennikarz Radia Zet bezlitośnie zadrwił z jego słów [WIDEO]

11-01-2018 14:28
Grzegorz Schetyna zapowiedział początek wojny domowej Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Rekonstrukcja rządu wywołała lawinę komentarzy ze strony polityków opozycji. Najczęściej dotyczyły one dymisji Antoniego Macierewicza. Kolejne wygłaszane opinie miały coraz to bardziej absurdalny wydźwięk. Przykładem jest wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej.

Na konferencji prasowej w Sejmie, zorganizowanej tuż po przeprowadzonej rekonstrukcji rządu, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że dymisja szefa MON-u to jego zdaniem początek wojny domowej:

Będzie to początek wojny domowej. Macierewicz, jak znam jego historię i emocje, nie zaakceptuje i zaakceptował tej decyzji. Nie wykluczamy różnych scenariuszy, w tym także i wojny domowej.

Koniecznie przeczytaj: Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zakończona. Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Dziennikarz powątpiewał, czy powinno się walczyć z określeniem „polskie obozy”. Dostał miażdżącą odpowiedź [FOTO]

Nazajutrz, lider Platformy Obywatelskiej gościł w porannym programie „Gość Radia Zet” prowadzonym przez Konrada Piaseckiego. Podczas tej rozmowy dziennikarz bezlitośnie zadrwił z tej dramatycznej zapowiedzi polityka:     

KP: Czy może opancerzone wozy, żołnierzy dostrzegł Pan na ulicach?                             

GS: Nie jeszcze.                                                                             

KP: Pytam, bo wróżył Pan wczoraj, że odwołanie Macierewicza to początek wojny domowej. Dwadzieścia godzin minęło od jego odwołania i żadnej wojny.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska traci dwóch ważnych polityków. Odeszli, bo mieli dość szkalowania Polski na arenie międzynarodowej [FOTO]

Podziel się