Szukaj

Grzegorz Schetyna cieszy się z przedłużenia mandatu Donalda Tuska w Brukseli [WIDEO]

14-03-2017 10:32
Grzegorz Schetyna, PO Fot. Michał Józefaciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Relacje między Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem od dawna nie należały do najlepszych. Obaj politycy niejeden raz okazywali sobie publicznie niechęć względem siebie.

Ostatnio jednak nastrój obu polityków, a zwłaszcza lidera PO, uległ znacznej poprawie. Dawny pryncypał uznał, że lepiej mu będzie przy niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. Grzegorz Schetyna dzięki tej wolcie mógł z kolei przejąć stery partii po Ewie Kopacz i wprowadzić własne porządki w Platformie.

Sytuacja taka bardzo odpowiada Grzegorzowi Schetynie. Polityk w czasie rozmowy z Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM nie krył radości z reelekcji Tuska na kolejną kadencję w Radzie Europejskiej. Uśmiechnięty i wyluzowany polityk PO zapytany przez dziennikarza, czy odetchnął z ulgą, gdy wybrano Donalda Tuska, z rozbrajającą szczerością odpowiedział:

Koniecznie przeczytaj: Mazurek zacytował Schetynie komentarze „GW”. Szef PO nie był zachwycony [WIDEO]

Czytaj też: Mazurek zadaje niewygodne pytania Schetynie i przypomina popychaną przez Merkel Kopacz [WIDEO]

Ja się ucieszyłem, że Polak będzie przewodniczącym Rady Europejskiej, że Tusk będzie pilnował polskich interesów.

Dziennikarz skomentował reakcję Schetyny równie ironicznie, podkreślając, że naprawdę wierzy w radość obecnego lidera PO.

W polityce jak widać, czasami hipokryzja wylewa się nawet zupełnie otwarcie, co też jest nie tylko zabawne, ale i pouczające dla obywatela i przyszłego wyborcy.  

Warto przeczytać: Mazurek udowodnił posłance PO hipokryzję. „Czy nie jest czyste partyjniactwo?” [WIDEO]

Podziel się