Szukaj

Jerzy Grunwald opowiedział o dramatycznej sytuacji w Szwecji w kontekście naszego kraju. „W Polsce jest wolność, w Europie demokracja” [wideo]

12-03-2018 17:43
Jerzy Grunwald Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen
Podziel się

Znany polski muzyk Jerzy Grunwald podczas niedawnego wywiadu dla telewizji Nowa TV opowiedział o obecnej sytuacji w Szwecji. Jak otwarcie przyznał, ten kraj stopniowo zmierza ku upadkowi. W trakcie rozmowy porównał również obecną sytuację w Polsce w kontekście innych państw Europy Zachodniej.

Podczas wywiadu polski muzyk przyznał m.in., że powrócił do kraju, ponieważ Szwecja bardzo się zmieniła. Jak przyznał, nieprzemyślana polityka imigracyjna doprowadza ten kraj do zniszczenia:

Szwecja to nie ta sama Szwecja, która była kilkanaście lat temu. Generalnie mieszkałem tam 35 lat. Wszystko się bardzo zmieniło. Zmienili się ludzie. To coś się wydarzyło przez ostatnie 5 lat jest dla mnie efektem i dowodem bardzo wręcz obłąkanej polityki migracyjnej, która po prostu skazuje własne państwo, własnych obywateli na zagładę.

Koniecznie przeczytaj: Czy w Polsce jest wolność gospodarcza? Opublikowano najnowszy ranking światowy. Przed nami... Burundi i Kazachstan [mapa]

Czytaj też: Mocna wypowiedź wiceprezesa partii Wolność. Podczas wywiadu wyjaśnił, dlaczego Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN [wideo]

W dalszej części wypowiedzi podkreślił, że takie postępowanie szwedzkich władze jest niezgodne z obowiązującym prawem:

Uważam, że ograniczanie praw własnych obywateli na rzecz uchodźców jest przestępstwem.

Podczas wywiadu Jerzy Grunwald stwierdził również, że w Szwecji osoby krytykujące rządy lewicowo-liberalne są piętnowane różnymi oskarżeniami: 

Jeżeli krytykujemy politykę migracyjną, jesteśmy ksenofobami, jeżeli krytykujemy marsze gejów jesteśmy homofobami, jeśli jesteśmy patriotami to nazywa się nas faszystami.

Następnie muzyk stwierdził, że w naszym kraju, w przeciwieństwie do innych europejskich państw, wciąż panuje wolność:

W Polsce mamy wolność, a w Europie demokrację.

W trakcie rozmowy Jerzy Grunwald podkreślił również, że coraz częstsze oskarżenia o szerzenie nienawiści wobec innych ludzi wynikają z poprawości politycznej, która swoje korzenie ma w systemach totalitarnych: 

Poprawność polityczna to efekt spuścizny totalitarnych systemów. (...) Obecnie ona sięga absurdu, każde słowa, każda swobodna wypowiedź są surowo ocenianie jako akty ksenofobii, faszyzmu, czy rasizmu. 

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Niesłusznie skazany na więzienie Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność. Łzy wzruszenia i dramatyczne słowa: „Myślałem, że mnie tam zabiją” [foto+wideo]

Podziel się