Szukaj

Grożono śmiercią posłance Nowoczesnej. Szokujące nagranie odtworzyła w Sejmie

22-10-2016 12:35
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

„Jesteście popier***ni. Wasz czas się kończy. Kara śmierci” - tymi słowami rozpoczyna się zapis rozmowy, który odtworzyła wczoraj w Sejmie Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej powiedziała, że nieznany mężczyzna zadzwonił w poniedziałek do jej biura poselskiego i groził jej śmiercią.

Według relacji Scheuring-Wielgus telefon odebrała prawniczka z jej biura poselskiego. Mężczyzna chciał jednak rozmawiać z parlamentarzystką. Kiedy dowiedział się, że jest nieobecna powiedział:

Chciałbym obrazić tą sku***elkę waszą, szefową, w twarz powiedzieć, jaka jest sku***elka, w telewizji jak się wypowiada. Po prostu kara śmierci, to jest kara śmierci. Jej czas się kończy.

Koniecznie przeczytaj: Kolejna złota myśl posłanki Nowoczesnej: Gdyby były darmowe środki antykoncepcyjne, to 12-latka nie rodziłaby dziecka

Czytaj też: „Pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na wyżyny”

Posłanka powiedziała, że sprawę zgłosiła już na prokuraturę. Przyznała też, że codziennie dostaje e-maile z wulgarnymi komentarzami pod jej adresem. W jednym z anonimów ktoś nawet miał grozić, że obleje ją kwasem.

Scheuring-Wielgus odtworzyła nagranie w Sejmie przy okazji omawiania propozycji wysuwanych przez jej partię w zakresie zmian w Kodeksie karnym. Nowoczesna chce, aby karać za publiczne znieważanie lub nawoływanie do nienawiści również ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek czy niepełnosprawność (obecne zapisy KK obejmują: rasę, narodowość, poglądy polityczne i wyznanie).

Warto przeczytać: Zbiórka pieniędzy prowadzona przez Nowoczesną nielegalna!

Podziel się