Szukaj

Groźny wypadek pod Wrocławiem. Zapatrzona w telefon 17-latka weszła pod samochód [wideo]

21-05-2019 14:37
Wypadek w Smolcu Fot. Wrocławska Policja / wroclaw.policja.gov.pl / screen
Podziel się

Wrocławska policja opublikowała w sieci nagranie, na którym widać, jak kilka dni temu doszło do potrącenia 17-letniej dziewczyny na przejściu dla pieszych w podwrocławskim Smolcu. Jak wynika z wstępnej analizy nagrania, piesza nie zachowała należnej ostrożności i weszła wprost pod samochód, ponieważ była zapatrzona w telefon.

Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. Na nagraniu widać, jak idąca po chodniku i zapatrzona w telefon piesza weszła na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Co prawda, kierowca próbował jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę, jednak nieskutecznie. W wyniku potrącenia 17-latka złamała rękę.

Rzecznik policji zauważa, że zdarzenie nie jest do końca jednoznaczne, gdyż zarówno każdy kierujący, jak i pieszy powinien w obrębie przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność.

Koniecznie przeczytaj: Mrożące krew w żyłach nagranie z Pilawy. Pieszy wtargnął na ulicę. Doszło do potrącenia [wideo]

Czytaj też: Olecko: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Policja opublikowała nagranie z monitoringu [wideo]

Nagranie można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: Skandaliczne zachowanie hiszpańskiego zawodnika Śląska Wrocław. Gdy zobaczył czerwoną kartkę, nie wytrzymał i... uderzył sędziego [wideo]

Podziel się