Szukaj

Awantura na szczycie klimatycznym w Katowicach. Niektórych z gości oburzyło serwowanie potraw z mięsem

05-12-2018 16:51
Szczyt klimatyczny w Katowicach Fot. dlaCiebietv / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak informuje portal se.pl, podczas trwającego szczytu klimatycznego w Katowicach doszło do niecodziennego incydentu. Otóż część przybyłych gości nie spodobało się, że wśród serwowanych potraw pojawiły się m.in. popularne pierogi z mięsem.

Gospodarze w trosce to, by każdy z przybyłych gości mógł poczęstować się swoją ulubioną potrawą przygotowali dość obszerne menu. Znalazły się w nim m.in. wołowina, szynka parmeńska, cheeseburger oraz pierogi z mięsem.

Jak się jednak okazało, serwowanie tych potraw nie spodobało się organizacji „EAT”. Wszystko dlatego, iż zawierają mięso. Jej dyrektor ds. Nauki, Fabrice DeClerck w rozmowie z „Bloombergiem” stwierdził, że organizatorzy zupełnie zapomnieli, jak szkodliwa dla klimatu jest produkcja mięsnych dań:

Koniecznie przeczytaj: Benjamin Netanjahu zaproponował, aby szczyt Grupy Wyszehradzkiej odbył się w Izraelu. „Byłoby to szczególnie ważne w przypadku Polski”

Czytaj też: Jest ostatnie nagranie z Tomaszem Mackiewiczem! Widać, jak Polak i Francuzka zdobywają szczyt Nanga Parbat. Dramatyczna relacja Revol [WIDEO]

Oferowane menu wydaje się całkowicie ignorować klimat.Zmniejszenie spożycia mięsa jest pojedynczą i największą zmianą systemu żywnościowego, którą można wprowadzić w celu wsparcia klimatu.

W środę „EAT” zorganizuje na szczycie klimatycznym wydarzenie, w trakcie którego będzie poruszany temat roli systemów żywnościowych w rozwiązywaniu problemów klimatycznych.

Warto przeczytać: Dziwna trasa lotu Putina na szczyt G20. Nadrobił 500 km, aby ominąć Polskę? [FOTO]

Podziel się