Szukaj

Awantura na szczycie klimatycznym w Katowicach. Niektórych z gości oburzyło serwowanie potraw z mięsem

05-12-2018 16:51
Szczyt klimatyczny w Katowicach Fot. dlaCiebietv / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak informuje portal se.pl, podczas trwającego szczytu klimatycznego w Katowicach doszło do niecodziennego incydentu. Otóż część przybyłych gości nie spodobało się, że wśród serwowanych potraw pojawiły się m.in. popularne pierogi z mięsem.

Gospodarze w trosce to, by każdy z przybyłych gości mógł poczęstować się swoją ulubioną potrawą przygotowali dość obszerne menu. Znalazły się w nim m.in. wołowina, szynka parmeńska, cheeseburger oraz pierogi z mięsem.

Jak się jednak okazało, serwowanie tych potraw nie spodobało się organizacji „EAT”. Wszystko dlatego, iż zawierają mięso. Jej dyrektor ds. Nauki, Fabrice DeClerck w rozmowie z „Bloombergiem” stwierdził, że organizatorzy zupełnie zapomnieli, jak szkodliwa dla klimatu jest produkcja mięsnych dań:

Koniecznie przeczytaj: To nagranie podbija internet. Tak Jean-Claude Juncker wita kobiety na szczycie brukselskim [wideo]

Czytaj też: Policja zainteresowała się napisem „Konstytucja”. „Kto Panu tak auto zdewastował?” [foto]

Oferowane menu wydaje się całkowicie ignorować klimat.Zmniejszenie spożycia mięsa jest pojedynczą i największą zmianą systemu żywnościowego, którą można wprowadzić w celu wsparcia klimatu.

W środę „EAT” zorganizuje na szczycie klimatycznym wydarzenie, w trakcie którego będzie poruszany temat roli systemów żywnościowych w rozwiązywaniu problemów klimatycznych.

Warto przeczytać: Kinga Rusin skrytykowała organizatorów szczytu klimatycznego w Katowicach. „O Boże” [foto]

Podziel się