Szukaj

Oto nagranie z największej flagi narodowej na świecie – Polska pobiła w Świnoujściu rekord Guinessa [wideo]

02-05-2018 19:52
Flaga Polski w Świnoujściu Fot. Marcin Wdowiak / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Dniu Flagi Polsce udało się pobić rekord Guinessa dotyczący największej flagi narodowej na świecie. Wszystko dzięki Świnoujściu, które wywiesiło na latarni morskiej materiał o powierzchni 720 metrów kwadratowych.

Organizatorzy nie ukrywają swojego zadowolenia. Świnoujście zapisze się w księdze rekordów Guinessa dzięki gigantycznej fladze Polski. Nieprzypadkowo wydarzenie zorganizowano 2 maja – to właśnie dziś w naszym kraju obchodzony jest Dzień Flagi.

Portal Głos Szczeciński poinformował, że 720 metrów kwadratowych materiału wystarczyło do pobicia rekordu Guinessa. Przynajmniej tak twierdzą organizatorzy inicjatywy – Świnoujska Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich.

Koniecznie przeczytaj: Ukraiński deputowany skomentował nową ustawę regulującą korzystanie z banderowskiej flagi. „Trzeba dać godną odpowiedź polskim łajdakom”

Czytaj też: Jeden z najbardziej znanych aktorów Hollywood otwarcie mówi o swojej wierze w Boga: „Zawsze zaczynam dzień na kolanach” [wideo]

Prezes Piotr Piwowarczyk zdradził, że już w ubiegłym roku planowano pobicie rekordu. Przeszkodzili jednak Grecy:

W ubiegłym roku również chcieliśmy pobić rekord, ale się nie udało, tytuł największej flagi zgarnęła Grecka.

Trzeba przyznać, że widok flagi z lotu ptaka jest naprawdę imponujący. W sieci znajdują się już dwa filmy, które dobrze uświadamiają, jak dużo pracy musieli włożyć organizatorzy.

Warto przeczytać: Kolejny przejaw antypolonizmu na Ukrainie – tym razem Ukraińcy spalili pod ambasadą polską flagę – szybka reakcja polskiego MSZ

Podziel się