Szukaj

Gdańsk: Absurd rodem z najlepszych komedii Stanisława Barei. W taki sposób władze miasta zmieniają tablice z komunistycznymi nazwami ulic [foto]

28-02-2018 12:35
Dekomunizacja nazw ulic w Gdańsku Fot. Pan A.D. / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Od kilku dni w Gdańsku montowane są nowe tablice na ulicach, których nazwy zostały zmienione na podstawie obowiązującej ustawy dekomunizacyjnej. Jednak sposób w jaki wykonywana jest ta czynność, przypomina absurd rodem z komedii Stanisława Barei. We wtorek dokonano zmiany m.in. przy ul. Dąbrowszczaków, która stała się oficjalnie ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak poinformowały dziś lokalne media, tablica została zniszczona przez nieznanych sprawców.

Zmiany nazwy ulic przeprowadzone są na podstwie zarządzenia wojewody pomorskiego, które z powodu opieszałości władz Gdańska, zdecydował o przydzieleniu nowych patronów ulicom posiadającym nazwy zakazane przez ustawę dekomunizacyjną. Co prawda, decyzja ta została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i czeka na wyznaczenie terminu rozprawy, jednak zgodnie z obowiązującym prawem zarządzenie wojewody musi być wykonane. 

Koniecznie przeczytaj: Manifestacja pod ambasadą Izraela w Warszawie nie odbędzie się. Zablokował ją wojewoda mazowiecki [WIDEO]

Czytaj też: Nie tyle „dobra zmiana”, co „żadna zmiana” – Marek Jurek bezlitośnie ocenił zachowanie swoich koalicyjnych kolegów [wideo]

Warto też dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób służby montują nowe tablice. Na to dość aburdalne zjawisko uwagę zwrócił jeden z internautów, który w swoim tweecie napisał:

Zamiast zmienić zdekomunizowane nazwy ulic na nowe, zaklejają stare, dokręcają nowe i dodają info, że to z powodu zarządzenia Wojewody! Oczywiście wszystko za nasze pieniądze.

Jak dziś poinformowały lokalne media, nieznani sprawcy zdążyli już zamazać tablicę z ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i odkryć tą ze starą nazwą. Zdaniem jednego z internautów jest to spowodowane absurdalnym i prowokacyjnym montowaniem nowych tablic:  

 

Warto przeczytać: Kornel Morawiecki przypomniał o tym, o czym wielu zapomniało. „Zgodnie z obowiązującą ustawą należałoby obniżyć emeryturę Lechowi Wałęsie”

Podziel się