Szukaj

Ogromny pożar w Stoczni Gdańskiej. Kłęby dymu nad miastem. Władze wystosowały apel [foto+wideo]

17-07-2018 15:28
Pożar w Stoczni Gdańskiej Fot. Aneta Raszeja / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Na terenie Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku przy ul. Niterów zapaliła się hala magazynowała, gdzie składowane są m.in. farby do malowania statków. Nad centrum miasta unoszą się kłęby dymu.

Pożarł wybuchł około południa i objął całą halę magazynową. Trwa akcja gaśnicza, w której bierze udział już 17 zastępów straży pożarnej. Akcja może potrwać nawet kilka godzin. Podano, że strażakom udało się nie dopuścić, aby pożar rozprzestrzenił się na okoliczne budynki.

Nad centrum Gdańska unoszą się kłęby dymu. Urząd Miasta wystosował apel do mieszkańców, aby prewencyjnie zamykać okna. Na terenie składowano chemikalia, dlatego ciemny unoszący się dym może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Koniecznie przeczytaj: Gigantyczny pożar w Liverpoolu. Podczas sylwestrowej nocy spłonęło nawet 2000 samochodów! Służby uznały, że był to... wypadek [WIDEO + FOTO]

Czytaj też: Francja: Potężny pożar i zamieszki w obozie dla uchodźców [WIDEO]

Mieszkam w wieżowcu naprzeciwko. W pewnym momencie nie było czym oddychać

- relacjonowała jedna z mieszkanek w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Warto przeczytać: UK: Wybuch i pożar w polskim sklepie w Leicester nie były nieszczęśliwymi wypadkami. Służby zatrzymały trzech muzułmanów podejrzanych o celowe podpalenie

Podziel się