Szukaj

„Gazeta Wyborcza” chciała poużalać się nad byłymi ubekami. Reakcja Polaków nie pozostawia złudzeń

28-07-2017 00:58
Gazeta Wyborcza siedziba
Podziel się

Na łamach jednego z dodatków „Gazety Wyborczej” opublikowano reportaż, w zamierzeniu przedstawiający „dramat” osób objętych tzw. ustawą dezubekizacyjną. Jednak zamiast wzbudzić współczucie wobec byłych funkcjonariuszy peerelowskich służb, tekst spotkał się z oburzeniem i… kpinami.

Już sam tytuł zamieszczonego na łamach magazynu „Duży Format” reportażu, zaczynający się od słów „Zbrodnia i kara?”, miał chwycić za serce czytelnika. A dalej robi się tylko coraz bardziej łzawo.

Artykuł prezentuje przypadk

Autor buduje napięcie, opisując okoliczności odebrania wiadomości z ZUS przez jednego z bohaterów reportażu.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecka gazeta o Ryszardzie Petru: „Ekspert, pragmatyk. Uchodzi za osobę ambitną, która szybko myśli i mówi”

Czytaj też: „K*rwa mać, szanujmy się trochę”. Swoją ostatnią manipulacją „Wyborcza” przekroczyła już wszelkie granice [FOTO]

Czytelnika wzruszyć ma również kreślona przez dziennikarza perspektywa życia za „jedyne” 2060 złotych brutto miesięcznie.

Zapowiedź artykułu zamieszczono w Internecie. Jednak reakcja wielu odbiorców okazała się odwrotna od zamierzonej przez redakcję.

W sieci aż zaroiło się od komentarzy.

Internauci nie kryją oburzenia. Przypominają, że służby bezpieczeństwa w okresie PRL były wykorzystywane do uciskania i prześladowania obywateli, ich funkcjonariusze mają na sumieniu zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu.

Komentujący nie mają też wątpliwości co do wysokości świadczeń byłych funkcjonariuszy służb. Mnożą przykłady swoich bliskich, którzy o takiej kwocie mogą tylko pomarzyć.

Warto przeczytać: Petru chciał uderzyć w polityków PiS. Zamiast tego… zafundował im darmową kampanię wyborczą [FOTO]

Podziel się