Szukaj

Witold Gadowski: „Uchodźcy są katalizatorem, który ma zmienić świat” [WIDEO]

18-09-2017 13:37
Witold Gadowski, dzienniakarz Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W czasie ostatniego wywiadu dla „Telewizji Republika” Witold Gadowski, publicysta i dziennikarz śledczy zajmujący się m.in. tematyką bliskowschodnią, ocenił politykę migracyjnej forsowaną przez UE. Według Gadowskiego tzw. uchodźcy mają do odegrania w Europie konkretną rolę.

Gadowski skomentował ostatnią wypowiedź przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera, który uważa, że UE powinna dążyć do federalizacji. Dziennikarz zaznaczył, że taka polityka stanowi poważne zagrożenie.

To co pan Juncker głosi to wizja jednego państwa, jednej armii, jednej waluty. Co to są idee europejskie? To nie to co się wszystkim wydaje. Idee europejskie scalają komisarze. Będzie plan centralny wdrażania wartości europejskich. Będą nakładane kary na osoby, które nie będą wywiązywać się z założeń komisarzy. Ja wcale nie przesadzam – twierdzi Gadowski.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: 83% rzekomych uchodźców podających się za dzieci to dorośli

Czytaj też: Szokujące nagranie z Wielkiej Brytanii. Dwójka dzieci imigrantów brutalnie bije białego 11-latka [WIDEO]

Dziennikarz podkreśla, że takie działania inspirowane są marksizmem, a napływ imigrantów nie jest przypadkowy.

Z czym my mamy dziś do czynienia? Jeśli nie dotrzemy do samego jądra idei, nie dowiemy się. Donald Tusk i Juncker sami nie wiedzą co tak naprawdę się dzieje. To wszystko bierze się z ideologii germańskiej, związanej z marksizmem. To Niemcy wywołały największe wojny. Demokracja to jest to co komisarze uznają za demokrację. Dzisiaj obozy zamieniła fala uchodźców. To oni mają zredukować społeczeństwo Europy – uważa Gadowski.

Uchodźcy są katalizatorem, który ma zmienić świat. Chcą spowodować rewolucję społeczną, z której ma się wyłonić nowa jakość. Chcą zniszczyć tradycyjną Europę i na jej gruzach wybudować nowy świat. Uchodźcy są w Europie jak zaklęci żołnierze. Jeżeli nie ocalimy pewnych wzorców, to nie będzie do czego wracać i dążyć. Pochodnia naszej cywilizacji europejskiej musi płonąć – podkreśla dziennikarz śledczy.

Warto przeczytać: Wymowna scenka. Imigranci z Afryki podrywają zachwycone nimi Niemki. „Panujemy nad nimi. Jesteśmy królami!” [WIDEO]

Podziel się