Szukaj

Zastanawiająca wypowiedź Frasyniuka na antenie TVN24. Te słowa mają przestraszyć policjantów? [wideo]

28-07-2018 12:57
Władysław Frasyniuk Fot. Prawicowo / Facebook
Podziel się

„Jak upadnie PiS, to wy w pierwszej kolejności staniecie przed sądami” – Władysław Frasyniuk tymi słowami zwrócił się do policjantów w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24.

W czwartek Władysław Frasyniuk stanął przed sądem w związku ze zdarzeniami z kontrmanifestacji smoleńskiej w czerwcu 2017 r. Antyrządowy działacz legitymującym go policjantom podał wtedy fałszywe imię i nazwisko. Po demonstracji został także oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

W czasie wywiadu w TVN24 przekonywał, że żal mu policjantów, którzy według niego stali się „ofiarami systemu”.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarka TVN24 molestowana na wizji podczas Pol'and'Rock? Reporterka zabiera głos [foto]

Czytaj też: Adam Strug w TVN24: To nie jest „rzekomy postkomunizm”, tylko praktyczny. Kaczyński miał rację [wideo]

Policjanci w moim dzisiejszym procesie zachowali się niezwykle przyzwoicie. Szczerze powiedziawszy, to im współczuję, dlatego że mówili prawdę i mieli świadomość tego, że są wprowadzani w błąd. (...) Dzisiejsza sprawa pokazała, jak w instrumentalny sposób są traktowani policjanci

- mówił.

Chwilę później przestrzegł policjantów, że to tym jak zmieni się władza, to oni zostaną potraktowani jak ZOMO po stanie wojennym i jako pierwsi staną przed sądami.

To wasze twarze, to wy pierwsi będziecie ofiarami tego państwa bezprawia

- zwrócił się do policjantów.

Tak jak po stanie wojennym ścigano szeregowców i sierżantów, a na końcu Jaruzelskiego i Kiszczaka, tak za chwilę, jak upadnie PiS, to wy w pierwszej kolejności staniecie przed sądami, a nie Błaszczak i Brudziński

- przekonywał.

Frasyniuk od momentu wygranej wyborach Prawa i Sprawiedliwości aktywnie uczestniczy w antyrządowych demonstracjach. Niedawno we Wrocławiu ostrzegał, że „czas karnawału się kończy”.

Warto przeczytać: Kolejna piłkarska wpadka TVN24. Dziennikarz rozbawił widzów swoją teorią o rzutach karnych [foto]

Podziel się