Szukaj

Forum Żydów Polskich o wynikach wyborów do PE: „Antyżydowskość nie popłaca”

27-05-2019 20:41
Wyniki wyborów Fot. Onet Wiadomości / Twitter.com / Twitter
Podziel się

W poniedziałek PKW zaprezentowała oficjalne wyniki wyborów do PE. Z duża aprobatą przyjęło je m.in. Forum Żydów Polskich, które opublikowało w mediach społecznościowych wymowny komentarz.

Jak podało PKW, w tegorocznych wyborach do PE zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało 45,38% głosów, na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska, na którą zagłosowało 38,47% wyborców, zaś na kolejnej pozycji uplasowała się Wiosna  z wynikiem 6.06%. Poniżej progu wyborczego znalazły się pozostałe ugrupowania, czyli Konfederacja, Kukiz'15, Lewica Razem oraz Polska Fair Play.

Do tych wyników odniosło się m.in. Forum Żydów Polskich, które w mediach społecznościowych opublikowało następujący komentarz:

Koniecznie przeczytaj: Wyniki wyborów w Niemczech. Prawdziwe trzęsienie ziemi w Bundestagu. „Będziemy polować na Merkel”

Czytaj też: Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji

1.antysemici poniżej progu (Konfederacja). Wniosek: w Polsce antyżydowskość nie popłaca. 2.partia rozsądnie prożydowska (PiS) - wygrywa. Wniosek: w Polsce prożydowskość (rozsądna) nie przeszkadza....

Warto przeczytać: Krzyż pokoju wrócił do Parlamentu Europejskiego

Podziel się