Szukaj

Ta wypowiedź feministki przebija wszystko. Kobieta domagająca się prawa do aborcji powołuje się na… Boga. „Ten sam Bóg, w którego wierzę...” [WIDEO]

24-10-2017 16:19
Konferencja komitetu Fot. POLITYKA bez RETUSZU / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Środowiska feministyczne i lewicowe nadal głośno domagają się liberalizacji przepisów aborcyjnych. Komitet „Ratujmy kobiety 2017” złożyły we wtorek w Sejmie podpisy zebrane pod obywatelskim projektem ustawy „O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie”.

Wśród proponowanych zmian w prawie znajduje się między innymi możliwość przerywania ciąży do 12 tygodnia bez ograniczeń, także przez małoletnie, które ukończyły 15 rok życia - samodzielnie i bez konieczności konsultacji z opiekunami.

Przedstawiciele środowisk lewicowych promowały swój projekt w czasie konferencji zorganizowanej przez Sejmem. Jakie były ich argumenty?

Jedna z feministek próbowała przekonywać, że na zabijanie nienarodzonych dzieci przyzwolenie daje sam Bóg.

Koniecznie przeczytaj: Wypowiedź uczestniczki „czarnego protestu” przebiła wszystko. „Watykanie jedzą małe dzieci i… ” [WIDEO]

Czytaj też: Poruszający głos w obronie nienarodzonych dzieci. Słowa amerykańskiego aktora z zespołem Downa wzruszyły senatorów na Kapitolu [WIDEO]

Chciałam powiedzieć tym wszystkim, którzy zasłaniają się klauzulą sumienia, tym którzy zasłaniają się Bogiem, żeby pamiętali, że ten sam Bóg, w którego wierzę, dał nam wolną wolę – mówiła kobieta.

Dał nam wolę decydowania o sobie, więc dał wolę decydowania o sobie ludziom – a kobieta to w końcu człowiek – konkludowała.

Internauci okazali swoje oburzenie, wskazując, że choć Bóg daje każdemu człowiekowi wolną wolę, to nie oznacza to przyzwolenia na zabijanie nienarodzonych dzieci.

Warto przeczytać: Paweł Rabiej usiłował bronić wypowiedzi o zabijaniu dzieci. Dziennikarz zareagował bardzo ostro [WIDEO]

Podziel się